voda

Co mohu dělat pro své zdraví? Stačí pár jednoduchých změn

David H.   22 června, 2020   Žádný komentář

Všichni víme, jak důležité je žít zdravě. Mnoho z nás má ohledně zdravého životního stylu poměrně dobré teoretické znalosti, ale v praxi je v našich životech zdaleka tolik neuplatňujeme. Důležité je uvědomit si, že proto, abychom našemu organismu prospěli, není třeba hned od základu měnit náš životní styl, často nám mohou prospět jen zdánlivé maličkosti. Nikdy není pozdě začít. Pro inspiraci vám přinášíme několik tipů na zdánlivě nepodstatné změny, které ale z dlouhodobého hlediska vašemu zdraví velmi prospějí.

voda

Po ránu si dopřejte vodu

Mnoho pozitivních změn se vztahuje k tomu, jak začneme den. Zkuste si každé ráno dopřát sprchu v chladnější vodě. Kromě probuzení vám chladná voda pomůže se zlepšením krevního oběhu, zrychlením metabolismu a také posílením imunitního systému. Vodu je samozřejmě důležité ráno použít nejen zevně, ale také vnitřně. Většina lidí začíná svůj den šálkem kávy či čaje. Mnohem lepší je dát přednost sklenici obyčejné vlažné vody. Proč vlažné? Vypití studené vody může totiž po ránu našemu tělu způsobit teplotní šok. Vlažná je mnohem šetrnější a zároveň je skvělým prostředkem k detoxikaci našeho těla od škodlivých látek a toxinů. Při trávení totiž pomáhá s rozkladem jídla, a má tak pozitivní vliv na správnou funkci celého zažívacího traktu. Vlažná voda má rovněž blahodárný vliv na metabolismus buněk, pomůže ho správně a rychle nastartovat. V neposlední řadě zlepšuje krevní oběh po noci, a tím následně přispívá ke správné činnosti svalů i nervů. Pitný režim si hlídejte po celý den, v závislosti na vaší hmotnosti, stravě a aktivitě byste měli vypít přibližně jeden a půl až dva litry vody denně.

Před autem dejte přednost chůzi

Další významnou změnou, která má na náš organismus opravdu velmi pozitivní vliv, je omezit používání dopravních prostředků, zejména auta, kdykoli to je možné. Jednoduše řečeno více chodit. Na kratší vzdálenosti, jako je nákup několika drobností, přece nemusíte jezdit autem. Stejně tak, pokud pracujete blízko bydliště nebo jdete navštívit své známé. Pokud pracujete dále od domova a jezdíte hromadnou dopravou, je skvělou variantou vystoupit o zastávku či dvě dříve a zbytek cesty dojít. Samozřejmostí by měla být také každodenní svižná procházka, třicet minut úplně postačí, a také upřednostňování schodů před výtahem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.