Víte, co ve skutečnosti způsobuje alergii?

redakce   22 července, 2018   Žádný komentář

Trápí vás alergie? Tak to jste již jistě nejednou přemýšleli, co vlastně stojí za jejím vznikem. V tomto článku se dozvíte, jak alergie vznikají a jak se jich co nejúčinněji zbavit.

Alergie je autoimunitní onemocnění

Nejprve si řekněme něco k tomu, co vlastně alergie znamená a jak vzniká. Alergie symbolizuje autoimunitní onemocnění, při kterém naše imunita bojuje proti našemu tělu. Podle tradiční čínské medicíny přitom bývá alergie založena na tom, jak umíme přijmout sebe sama. Hlavní roli tak hraje to, jak se o svoji mysl, tělo a duši staráme.

TIP: Od projevů alergie vám mohou pomoct jednotlivé techniky celostní a čínské medicíny.

Obrovský vliv na vznik alergií má přitom strava. Pokud se stravujete převážně těžkými jídly obsahujícími nejrůznější chemické látky a konzervanty, alergii tím podporujete. A stejně tak má na alergii vliv i prostředí, ve kterém žijete. Plesnivé zdi, zatuchlé místnosti nebo třeba nedostatek přirozeného světla se na vašem zdravotním stavu mohou podepsat.

Jak se alergie zbavit

Pokud již alergií trpíte, jistě byste se jí rádi co nejdříve zbavili. K tomu lze doporučit, abyste si vzali dovolenou a strávili ji pouze sami se sebou. Díky tomu získáte čas potřebný k přemýšlení a snáze si tak uvědomíte, co všechno vám v životě nevyhovuje. Postupem času se poté zaměřte na celkovou změnu životního stylu. To vám bohužel zabere klidně i několik let.

Alergie na lepek a laktózu

V současné době je více než běžné, že lidé trpí alergiemi na lepek nebo laktózu. Je to dáno tím, že určité potraviny se za posledních přibližně 100 let výrazně změnili. Tak například pšenice. Zemědělci ji neustále vyšlechťovali, což vedlo k tomu, že je jedovatá pro svůj plevel. Její pěstování je efektivnější, ale to naše tělo nezajímá. Naše tělo se soustředí pouze na energii, kterou z potravin přijímá. A ta je právě v případě pšenice jedovatá.

A podobně můžeme mluvit i o mléku. Kravské mléko symbolizuje potřebnou výživu pro telata. Mléko symbolizuje jejich hormonální výživu, která mláďatům předává důležité informace. Bohužel ale život takových krav ve velkochovu není zrovna příkladným. A tak se není čemu divit, že podobný vliv má pití mléka i na člověka.

Více informací ze světa celostní a čínské medicíny najdete na www.netradicni-medicina.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.