Kategorie: Články

Vše, co byste měli vědět o pohance

David K.   23 května, 2022   Žádný komentář
buckwheat

Pohanka je pojem, se kterým se můžete v oblasti vaření setkat poměrně často. Jestliže nemáte hlubší povědomí o pohance nebo nevíte, jak s ní nakládat, začtěte se do následujících řádků. Přinášíme vám podrobné a přehledné informace týkající se této obiloviny. Co je to pohanka? Jak už jsme prozradili v úvodu, pohanka je v podstatě… Přečíst si celý článek »

Vitamín B2 a jeho přínos pro lidské zdraví

David K.   9 května, 2022   Žádný komentář
vitamine

Člověk potřebuje ke svému životu a zdraví přemíru nejrůznějších vitamínů. Pokud pro sebe chcete udělat něco dobrého, neměli byste zapomínat ani na vitamín B2. Ten si můžete dopřávat prostřednictvím vybraných mléčných výrobků. Dostatečné množství je také v sójových bobech, játrech, houbách, libovém mase, ale i v brokolici. A v čem je vitamín B2… Přečíst si celý článek »

5 příznaků nedostatku vitamínu D v těle. Netrpíte některým z nich?

David K.   30 dubna, 2022   Žádný komentář
vitamin d

Až 90 % vitamínu D se do našeho organismu dostává pomocí slunečních paprsků. To je opravdu ohromné číslo, pokud si navíc uvědomíme, že v zimním období je slunečních paprsků minimum. Právě v chladných měsících roku je na místě doplňování vitamínu D nejrůznějšími suplementy, které pomohou našemu organismu lépe fungovat. Král mezi vitamíny… Přečíst si celý článek »

Jak vybrat dětskou zábranu, aby naše děti neutrpěly zranění

David K.   27 dubna, 2022   Žádný komentář
detska zabrana

Přemýšlíte nad tím, jak vybrat kočárek anebo jak vybrat dětskou zábranu? Ani jedno není jednoduché Zvláště, pokud máte první dítě a pořádně nevíte, co vás čeká. Zatímco kočárek nejčastěji vybíráme ještě předtím, než se dítě narodí, dětskou zábranu pořizujeme v době, kdy již mrně chodí a hrozí mu tak nějaké nebezpečí…. Přečíst si celý článek »

Připravte se na suché a horké letní dny a pořiďte si závlahu zahrady

David K.   31 března, 2022   Žádný komentář
zavlaha zahrady

Stále nevyzpytatelnější počasí a zvyšující se počet suchých dní staví před majitele zahrad nutnost zajistit rostlinám dostatek vláhy. A to někdy není vůbec jednoduché, protože v suchých obdobích se může být zakázáno čerpat vodu z vodních toků, studny vysychají a také obce často sahají k zákazu používání vody z veřejného vodovodu na zalévání. V létě… Přečíst si celý článek »

Jakou filtraci zvolit pro koupací zahradní jezírko, aby prospívalo naše zdraví?

David K.   25 března, 2022   Žádný komentář
koupaci jezirko

Zahradní jezírko pro koupání si obvykle pořizujeme proto, abychom se koupali v čisté vodě. Na rozdíl od bazénu do něj totiž nepatří žádná chemie, takže se nemusíte obávat, že byste se koupali ve chloru. Na druhou stranu i vodu v zahradním koupacím jezírku je potřeba filtrovat a čistit. Metody této činnosti jsou… Přečíst si celý článek »

Máte rádi melouny? Pak děláte něco pro své zdraví

David K.   21 března, 2022   Žádný komentář
melon

Existuje přemíra potravin, které jsou prospěšné pro lidské tělo. I když to pravděpodobně většina lidí neví, do této skupiny pozitivních jídel patří také melouny. Letní typ ovoce, který je přínosem pro mladé i staré. Vodní meloun totiž přináší nejenom lahodnou chuť, ale také vynikající osvěžení. Dobrý je samotný nebo jako… Přečíst si celý článek »

Panthenol je prospěšný pro lidské zdraví

David K.   7 března, 2022   Žádný komentář
vitamine b

Existuje přemíra vitamínů, které jsou nějakým způsobem přínosné pro lidský organismus. Jedním z nich je také vitamín panthenol, respektive chemická látka, která je získávána z kyseliny pantothenové neboli z vitamínu B5. A právě o panthenolu a jeho účincích na lidské zdraví si dnes povíme něco více. Kde se bere vitamín B5? Nejprve začneme… Přečíst si celý článek »