Kategorie: Články

Chilli papričky jsou prospěšné pro zdraví

David K.   17 ledna, 2022   Žádný komentář
chilli

Každý z nás asi správně tuší, že vhodně zvolená strava může pozitivním způsobem ovlivnit zdraví člověka. My se v dnešním článku zaměříme na chilli papričky. Jen málokdo by si dokázal přestavit, že zrovna tato pálivá pochutina nějakým způsobem kladně ovlivní zdraví. Vždyť jakékoliv jídlo s chilli pálí a pokud nejste milovníci ostrého, může… Přečíst si celý článek »

Víte, jak vypadá zdravé hubnutí? Prozradíme vám to

David K.   9 ledna, 2022   Žádný komentář
krabickova dieta

Krásná a štíhlá postava. To je cíl nejenom žen, ale také mužů. Pokud chcete udělat něco proto, abyste vypadali dobře, zapomeňte na drastické metody hubnutí. Některé diety jsou pouhým hubnutím na oko bez dlouhodobého výsledku. Mnohem efektivnější jsou zdravé krabičky. Správné stravování, které vám pomůže shodit přebytečná kila a zároveň… Přečíst si celý článek »

Vyzrajte na alergie při pořizování domácího mazlíčka

David K.   3 ledna, 2022   Žádný komentář
dog

Alergie je určitě velkou nepříjemností. Někoho může obtěžovat v létě, protože je alergický na pyly, jiného po celý rok, jelikož se potýká s alergií na prach. Pokud si chcete pořídit domácího mazlíčka, velkou nepříjemností se může stát alergie na zvířata, respektive na zvířecí srst. Někdo ji má větší, jiný zase menší. Ať… Přečíst si celý článek »

5 důvodů proč vsadit na čištění prostoru ozonem

redakce   29 prosince, 2021   Žádný komentář
plisne

Přemýšlíte nad tím, jak účinně zbavit váš interiér nežádoucích virů, bakterií či plísní a vytvořit tak zdravotně nezávadné prostředí, které umožní bezpečný pobyt i alergikům? Pak byste rozhodně měli zjistit více o ozonování, moderní technologii úpravy vzduchu, která je velice účinná. Proč používat právě tento způsob dezinfekce a jaké jsou… Přečíst si celý článek »

Pro dobrý spánek je dobré zbavit se zvuků v okolí vašeho obydlí, třeba nahlas zpívajících ptáků

redakce   25 prosince, 2021   Žádný komentář

Jestliže k nám pravidelně létají někteří ptáci, můžeme je s chutí pozorovat a určovat o jaký druh se jedná. To lze však pouze do chvíle, dokud ptáci nezačnou ničit náš majetek, tedy oklovávat fasádu, znečisťovat střechu či okna anebo konzumovat úrodu našich třešní. V tomto případě přichází ke slovu plašiče… Přečíst si celý článek »

Proč byste měli používat antigenní testy? Jestli nejste pozitivní si ověříte i z pohodlí domova

redakce   21 prosince, 2021   Žádný komentář

Pandemie koronaviru připravila tvrdou zkoušku celému světu. V prvních chvílích byli mnozí z nové nemoci doslova ochromeni strachem. Opatření, které zavedla vláda, obyvatelé České republiky ukázkově dodržovali, nedostatkové roušky se šily doma po večerech a rozdávaly potřebným. Novým standardem se stalo nestýkat se s přáteli ani s rodinou, trávit dny… Přečíst si celý článek »

Rajčata mohou přispět k lepšímu zdraví

David K.   20 prosince, 2021   Žádný komentář
tomato

Rajče je pochutinou, kterou asi není třeba komukoliv zdlouhavě představovat. Mnozí z nás je pěstujeme na svých zahrádkách a oddáváme se jejich lahodné konzumaci. Pokud tomu tak není, můžete si je samozřejmě zakoupit v jakémkoliv supermarketu nebo dáte raději přednost vybrané biofarmě. Věděli jste ale o tom, že rajčata mají patřičnou dávku… Přečíst si celý článek »

Ekologické produkty pro dokonalou hygienu vašich rukou

redakce   12 prosince, 2021   Žádný komentář

Mytí rukou patří k základním hygienickým návykům. Avšak mýdla je potřeba vybírat s rozmyslem, jelikož řada chemických přísad způsobuje nepříjemné dráždění pokožky. Pokud hledáte mýdlo, které se postará o dokonalou hygienu vašich rukou a těla a zároveň bude přívětivé k vaší pokožce, pak vsaďte na ekologické produkty Lavon. Je libo hygienické mýdlo či… Přečíst si celý článek »

Pozor na alergie. Mohou postihnout i vás

David K.   6 prosince, 2021   Žádný komentář
grass

S pojmem alergie se v dnešní době setkáte mnohem častěji než kdy předtím. Tato přehnaná reakce imunitního systému se vyskytuje nejenom u dětí, ale i dospělých jedinců. Vliv na to má i přehnané množství alergenů kolem nás. Ty mohou být aktivní v některém ročním období anebo celoročně. Jestliže se chcete o alergiích dozvědět… Přečíst si celý článek »

Víte, co je to celiakie a jak se projevuje?

David K.   22 listopadu, 2021   Žádný komentář
bread

Jídlo je požitkem a příjemným zážitkem. To platí však do té doby, než zjistíte, máte celiakii. Pod tímto pojmem si můžete představit alergii na lepek neboli jeho nesnášenlivost. Nejpostiženějším orgánem v lidském těle je v tomto případě tenké střevo. Mnohdy se můžete setkat i s výrazem intolerance lepku. Kdo všechno může trpět celiakií?… Přečíst si celý článek »