Kategorie: Články

Nepodceňujte brnění končetin. Může to znamenat ledacos

David K.   12 října, 2020   Žádný komentář
bolest nohou

Mravenčení končetin a jiných částí těla zažil asi každý z nás. Obvykle stačí jen trochu promasírovat dané místo a tohoto nepříjemného pocitu se poměrně rychle zbavíte. Ve většině případů se mravenčení projevuje třeba když hodně stojíte nebo naopak sedíte ve stejné poloze. Tělo tak trochu naznačuje, že mu něco vadí. Toto… Přečíst si celý článek »

Konference ukázala význam výživy v prevenci nemocí i cestu k udržitelnosti

redakce   30 září, 2020   Žádný komentář
konference vyziva ve . stoleti

Ve středu 23. září se v Praze uskutečnila odborná konference nazvaná Výživa ve 21. století. Konference se zabývala důležitostí výživy a jejím dopadem na zdraví dětí, dospělých a seniorů. Věnovala se významu výživy a zdravého životního stylu v prevenci nemocí a posilování imunity, jedním z témat byla také udržitelnost produkce… Přečíst si celý článek »

Dornova metoda je zajímavý postup založený na pohybech a tlacích

David H.   28 září, 2020   Žádný komentář
bolesti

Nejrůznější problémy se zády, bolesti kyčlí, kolen či dalších kloubů jsou často považovány za jednu z civilizačních nemocí dneška a také za určitou daň, kterou platíme za náš pohodlný a často ne úplně zdravý způsob života, jenž je charakteristický nedostatkem fyzické aktivity. Kromě nejrůznějších farmaceutických prostředků lze s těmito obtížemi bojovat i… Přečíst si celý článek »

Jak na perfektní špekáček

redakce   22 září, 2020   Žádný komentář
Spekacky extra kusu g Kc www.Vahala.cz

Co patří k typickému českému létu? Koupání v rybníku, spaní pod stanem a také táboráky. Vlahé večery jsou jako stvořené pro rozdělání ohýnku a opečení výborných špekáčků. Jenže možná už jste s trochou zklamání zjistili, že ten kouzelný večer u ohně se špekáčkem na papírovém tácku a písničkami hranými na kytaru není takový,… Přečíst si celý článek »

Jezdíte rádi na kole? Pak potřebujete vhodné oblečení

David K.   17 září, 2020   Žádný komentář
cyklisticke kratasy

Jízda na kole je velice oblíbenou pohybovou aktivitou. Věnuje se jí čím dál více lidí od malých dětí, přes mladistvé, až po nadšence v aktivním věku a staré. A je jedno, jestli dáváte přednost jízdě po silnici nebo upřednostňujete terén a přírodu, kde přijde vhod například celoodpružené kolo. Ať tak či… Přečíst si celý článek »

Jak nastartovat imunitu?

David H.   14 září, 2020   Žádný komentář
imunita

Problémy s imunitním systémem trápí stále více lidí, a to nejen starších, u kterých slabší imunita souvisí s věkem, ale i mladších. U nich hraje roli zejména stres a životní styl. Imunitní systém je ale pro náš život nesmírně důležitý, chrání nás před nejrůznějšími škodlivými a choroboplodnými zárodky, bakteriemi i viry,… Přečíst si celý článek »

Jaké jsou druhy vitamínů?

David H.   24 srpna, 2020   Žádný komentář
vitamíny

Všichni víme, že vitamíny a minerály jsou velmi důležité pro správné fungování našeho organismu a že je nutné je našemu tělu dodávat, nejlépe ve formě pestrého jídelníčku. Pokud se podíváme blíže na vitamíny, odborné texty je dělí na třináct základních druhů nebo typů, z nichž každý v našem těle přispívá k něčemu jinému,… Přečíst si celý článek »

Jak se dožít vysokého věku?

David H.   10 srpna, 2020   Žádný komentář
stařec

Žít dlouhý a šťastný život plný lásky, hojnosti a dobrodružství by chtělo spoustu lidí, nicméně jen některým se to skutečně povede. Přání dožít se vysokého věku je krásné, nicméně lidé jdou mnohdy sami proti sobě a tento sen si ničí. Žijí nezdravě, neodpočívají, necvičí, ale především nepřemýšlí pozitivně a optimisticky…. Přečíst si celý článek »

Bolavé zuby dokážou potrápit

redakce   28 července, 2020   Žádný komentář
dentalni hygiena

Problémy s bolavými zuby se občas nevyhnou nikomu z nás. Přestože zubařská ordinace nepatří mezi místa, která bychom navštěvovali rádi, občas tam musíme všichni. Abychom tuto nepříjemnou událost co nejvíce oddálili, je nezbytné se o chrup dobře starat. Kromě pravidelného čištění zubů, které je dnes pro většinu lidí samozřejmostí, je… Přečíst si celý článek »

Jak snížit hladinu cholesterolu? Zkuste osvědčené tipy

David H.   20 července, 2020   Žádný komentář
cholesterol

Vysoká hladina cholesterolu patří k nejčastějším civilizačním nemocem současnosti. Nebezpečný cholesterol často vede ke vzniku kardiovaskulárních chorob, které jsou v dnešní době jednou z nejčastějších příčin úmrtí. Nejen z tohoto důvodu se tak vyplatí se o své srdce a cévy starat a hladinu škodlivého cholesterolu hlídat. Jednou z možností, jak hladinu cholesterolu držet v normě či… Přečíst si celý článek »