Léčení oparů

redakce   29 ledna, 2018   Žádný komentář

Opar patří mezi nepříjemné infekční onemocnění, které zažil prakticky už každý z nás. Mnozí lidé pak zůstávají i nosiči viru způsobujícího opar, nakazit je se možné především kontaktem s nakaženou osobou.

 

 

 

Opar neboli herpes má tři různé varianty. Jde o:

  1. opar rtu,
  2. opar genitálií
  3. a jako další možnost přichází v úvahu pásový opar.

Jako první tu máme opar rtu, tím trpělo někdy v minulosti až devadesát procent naší populace. Často se objevuje zejména na obličeji kolem úst, často ale i na bradě či v nosní dutině. Tento opar většinou naštěstí nezanechává jizvy po svém působení, což by mnozí z nás asi nepřežili. Na kůži nejprve při jeho projevu pozorujeme svědění a pálení, poté se postižená lokalita překryje skupinkou puchýřků s čirým obsahem, po několika dnech pak začnou postupně puchýřky zasychat a odlupovat se. Doba hojení je v tomto případě závislá na odolnosti naší imunity, zpravidla ale nebývá delší než deset dnů.

Jako druhý je to opar genitálií. Pohlavně přenosná choroba, kdy při prvním nakažení dojde k výsevu půchýřků v oblasti genitálií a kolem konečníku. Vřídky jsou bolestivé, nemoc provází horečka, slabost či nevolnost.

Jako třetí v pořadí nelze nezmínit pásový opar. Při první infekci často působí, zejména u dětí, podobně jako neštovice. Pozdější aktivace viru se projevuje bolestivým pálením kůže, poté se na kůži vyskytnou malé puchýřky, které jsou uspořádány v pásech. Tyto puchýřky pak zasychají ve strupy, které mohou, ale také nemusí zanechávat jizvy. Zahojení takového pásového oparu trvá přibližně čtyři týdny.

Autor: Fire_Eyes

Spouštěčem oparů je zejména oslabení organismu a snížená imunita, která jde ruku v ruce se stresem a psychickým utrpením. Opatrně musíme zejména na opary v blízkosti oka, které mohou způsobit až oslepnutí, těžký průběh této choroby mívá za následek někdy i záněty mozkových blan.

A jakých potravin se musíme vyvarovat, trpíme-li často opary? Jde zejména o sladkosti – čokoládu a želatinu, dále lze v tomto směru zmínit ořechy, těstoviny nebo výrobky z pšenice a kukuřice. Proti vzniku oparů naopak působí látky obsažené v mléce, sojových bobech a mase. Podobné účinky, ale v o něco menší míře, může mít třeba hlíva ústřičná, pivovarské kvasnice, česnek a cibule nebo zelený čaj či třezalka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.