Čas saunování

David K.   10 prosince, 2018   Žádný komentář

Proces saunování je třeba spojit s jistými pravidly, aby jeho vlivem došlo k požadovaným výsledkům a vy jste dobu v sauně využili doslova na maximum. Musíte si totiž uvědomit, že tento čas je spojen hlavně s relaxací v délce trvání 10 až 20 minut. Výsledná doba saunování je velice individuální a záleží na každém z vás. Není to však jenom čas v podobě časového údaje, jež byste při tomto procesu měli znát. Zde je několik dalších podstatných pravidel, které dohromady tvoří celek.

Jaká jsou pravidla saunování?

Začít byste měli například tím, že do sauny nebudete chodit s plným ani prázdným žaludkem. V obou případech by se vám totiž mohlo udělat nevolno, což nechce zažít asi nikdo. Navíc, když je saunování procesem odpočinku a očisty lidského těla.

Vzhledem k tomu, že do sauny se jdete především potit, nezapomeňte se před vstupem dovnitř důkladně osprchovat. Je to z toho důvodu, že suchá pokožka se potí daleko lépe a rychleji. V tomto směru byste měli zaručit, aby se vám potilo celé tělo rovnoměrně. Zkrátka, dopřát si jistou svobodu. To znamená, zapomeňte na plavky a do sauny vyrážejte nazí.

Abyste dotáhli tento proces očisty a relaxace do naprostého maxima, neopomínejte ani na správnou polohu těla. Ideální může být také ležení, při kterém pozvolnými pohyby své fyzické schránky dosáhnete maximálního prokrvení.

Nakonec pořádné ochlazení

A nyní ta nejzdravější tečka na závěr. V okamžiku, kdy se vysaunujete, měli byste svému tělu dopřát odpovídající zchlazení ve studené vodě. Právě tento proces totiž posílí vaši celkovou imunitu a výrazným způsobem přispěje k celkovému zdraví.

Jediné, na co nezapomínejte je to, že tento počin sanunování a ochlazování je vhodné opakovat maximálně třikrát. Pak byste měli vašemu organismu dát alespoň na chvíli pauzu. Stačí, když si odpočinete třeba na 30 minut.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *