Jak se stravovat dietně a levně

redakce   19 února, 2018   Žádný komentář

Jak se stravovat dietně a levně

Sestavit si svůj vlastní dietní jídelníček nebude tak obtížné, jak se na první pohled možná zdá. Je samozřejmé, že musíte promyslet především výživovou hodnotu jednotlivých potravin, ze kterých se bude skládat. Strava musí být pestrá, vyvážená, s podílem všech vitamínů a minerálních látek.

Přílišná jednoduchost a omezení jen na určitý druh potravin se rozhodně nevyplácí a svému tělu tak spíše uškodíme, stejně tak, pokud si zvolíme druhý extrém a budeme hladovět.

Pamatujte, že hladověním ještě nikdy nikdo nezhubnul!

Zdravá strava je pro každou peněženku

Autor: Faldrian.

Autor: Faldrian.

Argument, jak je vše drahé v tomto případě rozhodně neobstojí. Nemusíte kupovat vše povinně v kvalitě bio, ono také platí, že není bio jako bio. I v supermarketu občas narazíte na oschlý bio květák s lehkými náznaky plísně na povrchu… takový si rozhodně nekoupíme. Spíš se rozhlédněte ve svém okolí po různých dodavatelích, firmách, poptejte se na kvalitu surovin. Zmapujte situaci a u nich nakupte základní potraviny, zeleninu, ovoce, maso, mléčné výrobky, pečivo, luštěniny, těstoviny,… Jelikož budou kvalitní, déle vydrží, více zasytí, pochutnáte si a svému tělu dodáte přesně to, co potřebuje.

Sezónní zelenina, ovoce

Správně vytvořený dietní jídelníček se skládá především z každodenní konzumace ovoce a zeleniny, je samozřejmou součástí mnoha pokrmů. Je celkem logické, že ceny těchto surovin se mění během roku nejvýrazněji, v závislosti na ročním období. I tady je rada jednoduchá – nakupujte vždy a zásadně sezónní zeleninu a ovoce. Jednak máte záruku toho, že je čerstvé a také jeho cena je na přijatelné úrovni a nijak zvlášť nezatíží vaši peněženku. Takže v zimě nemusíme investovat například do drahých okurků, rajčat, papriky, salátu,… ale jídelníček sestavíme z dostupnějších surovin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.