Tři typy cvičení na posílení pánevního dna

Kateřina M.   5 srpna, 2019   Žádný komentář

Málokdo se věnuje posilování pánevního dna, dokud nepřijdou komplikace. Mezi ně se u žen řadí zejména inkontinence, ale také zvýšené riziko předčasného porodu a potratu v těhotenství či nedostatečně uspokojivý nebo dokonce bolestivý pohlavní styk. U mužů pak ochablé svaly pánevního dna souvisejí s problémy například s prostatou. Přitom prevence nebo alespoň zmírnění komplikací není vůbec složité.

Kegelovy cviky

Mezi základní metody posilování pánevního dna patří Kegelovy cviky. Před jejich prováděním je ale nejprve třeba se naučit svaly identifikovat a vědomě používat. Ideální je začít na toaletě – opakovaně nakrátko zadržujte a upouštějte moč. Až se tento pohyb stahování vnitřních svalů naučíte, můžete trénovat kdekoliv, kdykoliv a v libovolné pozici – vsedě, vleže i ve stoje. Kegelovým cvikům stačí pro zlepšení věnovat několik minut denně. Krom posílení svalů se hodí i pro zvýšení sexuálního prožitku.

Elektrická stimulace

Jemná elektrická stimulace speciálními elektro-stimulátory může také pomoci procvičit svaly. Díky impulsům se svaly samovolně stáhnou a tím se posilují i bez toho, abyste je vědomě ovládali. Tato metoda dokáže posilovat i hluboké svaly stejně spolehlivě, jako to umí vědomé cvičení. Hodí se po porodu, pokud trpíte problémy spojenými s ochablými svaly i jako prevence.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *