Pro dobrý spánek je dobré zbavit se zvuků v okolí vašeho obydlí, třeba nahlas zpívajících ptáků

redakce   25 prosince, 2021   Žádný komentář

Jestliže k nám pravidelně létají někteří ptáci, můžeme je s chutí pozorovat a určovat o jaký druh se jedná. To lze však pouze do chvíle, dokud ptáci nezačnou ničit náš majetek, tedy oklovávat fasádu, znečisťovat střechu či okna anebo konzumovat úrodu našich třešní. V tomto případě přichází ke slovu plašiče ptáků. Ty jsou vhodným způsobem, jak se nežádoucích opeřených návštěvníků zbavit, a zároveň jim fyzicky neublížit. Kam všude lze plašiče ptáků nainstalovat? A jak mohou jednotlivé druhy vypadat?

Na střechu i do komína

Kromě klasických možností jako je například instalace plašiče ptáků na fasádu či na tyč zastrčenou do země v zahradě či sadu, přichází ke slovu také plašiče ptáků s možností instalace na štít střechy, zavěšení na okap anebo na komínovou rouru. Všechny tyto možnosti jsou praktické a splňuji potřeby moderního bydlení.

Nechcete ptáky na parapetu?

Jestliže vám ptáci sedají na parapety či okapy a znečišťují svým trusem všechno okolo, můžete pořídit praktický plastový koberec s hroty proti ptákům, který zamezí přistání a usednutí na místě, kde to není žádoucí. Zejména pro nové stavby je praktický dravec, vyrobený z plastu, jehož je možno nainstalovat na štít střechy. Postará se o zamezení hnízdění ptáků na střeše či stavebních prvcích a zabrání jejich usedání na střechu a jejímu znečišťování. Připevnění makety ke střeše je velice jednoduché a poradí si s ním naprosto každý. Maketa ptáka určená k instalaci do komína rovnou obsahuje také stříšku na komín, která zamezí vniku deště a vlhkosti do domu. Prakticky tak získáte dvě věci v jedné, tedy plašič ptáků i ochranu komínové roury. Plašička do komína je ideální k plašení holubů, kteří si rádi sedají na střechy.

Plašič ptáků může být i krásným dekoračním prvkem

Zejména věrně vyvedené makety dravců připevněné k fasádě mohou být prvkem, který je sice neobvyklý, ale na první pohled i okrasný a zároveň plní svoji ochrannou funkci. Maketa sokola či orla je i při posezení na zahradě příjemná na pohled a vzbuzuje pocit, že máte domácího mazlíčka. Ostatně i na ochranu domácích mazlíčků, tedy ptáků v klecích, které chcete mí v létě venku, lze plašič ptáků použít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.