vitamine b

Panthenol je prospěšný pro lidské zdraví

David K.   7 března, 2022   Žádný komentář

Existuje přemíra vitamínů, které jsou nějakým způsobem přínosné pro lidský organismus. Jedním z nich je také vitamín panthenol, respektive chemická látka, která je získávána z kyseliny pantothenové neboli z vitamínu B5. A právě o panthenolu a jeho účincích na lidské zdraví si dnes povíme něco více.

Kde se bere vitamín B5?

Nejprve začneme tím, kde se vlastně bere vitamín B5, ze kterého je následně získáván panthenol. Pokud jde o jeho přirozený výskyt, jsou to například kvasnice, vejce, mléko, ale také játra. Tento vitamín nabývá mnohých forem a jeho účinky jsou skutečně blahodárné. Jak už prozrazuje poměrně známý panthenol, používá se také v oblasti péče o tělo.

Panthenol přispívá k vaší kráse

Panthenol je přísadou nejrůznějších kosmetických produktů. Vhod přijde hlavně při péči o poškozenou pokožku. Ať už si ho dopřáváte v podobě krému, pleťové vody nebo v jiné formě, zajistí vám vynikající hojivé vlastnosti. Obecně obnovuje přirozenou strukturu pokožky, snižuje nevzhledné zarudnutí a také ulevuje od popálenin. Ty pochopitelně důkladně hojí.

Panthenol je možné kromě pokožky používat také v souvislosti s péčí o vlasy. Právě jim dodává krásný vzhled, lesk a neposlední řadě i nezbytnou sílu. A to v kombinaci s řadou dalších látek prospěšných pro vlasovou strukturu.

I když slovo panthenol je spojováno s chemickými látkami, stále je třeba vycházet toho, že jeho získáván z vitamínu B5. Takže, i když je přísadou nejrůznější doplňků stravy nebo kosmetických preparátů, sám o sobě je bezpečný a velice přínosný pro tělo. Jen výjimečně se lze setkat s drobnými alergickými reakcemi, který však vzhledem k minimálními výskytu nemá cenu ani mluvit. Proto nepodceňujte kouzelnou moc panthenolu, kterou si zamilují nejenom ženy, ale také muži. Ostatně, o tom se můžete přesvědčit doslova na vlastní kůži.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.