Angína je virovým onemocněním, které každoročně postihne velkou spoustu lidí. Vliv na to má bezpochyby inkubační doba dvou až čtyř dnů a také snadná přenositelnosti prostřednictvím kapének. Pakliže máte slabší imunitu, můžete chytit angínu poměrně snadno a rychle. Samotné onemocnění je záležitostí na jeden až dva týdny. Než vám prozradíme, jak se jí zbavit sdělíme vám, jak ji vlastně poznat.
Víte, jak na sobě poznáte angínu?
Virových onemocnění tohoto typu pochopitelně existuje více než dost. Podstatné je však zmínit, že angína je projeví celkem razantním píchám a škrábáním v krku. Během relativně krátké chvíle začnete pociťovat bolest při polykání, ať už pijete nebo jíte. K tomu všemu se přidávají i další příznaky.
Stačí, když se podíváte před zrcadlem do krku. Pokud máte bílý povlak na čepech, s největší pravděpodobností není něco v pořádku. Při angíně počítejte také s tím, že se vám zvětší mandle a uzliny. Tohle všechno pak může být doprovázeno i bolestí břicha a zvýšenou teplotou těla. Právě tyto příznaky jsou celkem jasně vypovídající a vy díky nim dokážete odlišit angínu od klasického nachlazení.
Jak vyzrát na angínu?
Klid je pravděpodobně takovým pomyslným odrazovým můstkem při léčbě angíny. Rozhodně se vyhněte jakékoliv fyzické zátěži a své tělo v maximální možné míře šetřete. Dopřejte si náležitý odpočinek a pusťte se do výraznějšího příjmu tekutin. Vhodné jsou teplé čaje, například ty bylinkové. Zároveň se snažte posilovat svoji imunitu. Vedle bylinek zahrňte do svého jídelníčku dostatek ovoce a zeleniny. Celkem osvědčenou technikou je také Priessnitzův zábal.
Pokud je vaše tělo nakaženo spálovou angínou, s největší pravděpodobností se nevyhnete antibiotikům. Proto při výše uvedených příznacích co možná nejdříve navštivte lékaře a nechte si napsat nezbytná antibiotika. S nimi bude léčba o mnoho kratší a úspěšná.