Tyto potraviny byste vždy měli jíst společně

redakce   Prosinec 7, 2015   Žádný komentář

Kombinování některých druhů potravin je nejen chutné, ale i zdravé, protože tím vám pomohou lépe vstřebávat důležité živiny. Ze všech chytrých stravovacích triků a tipů je tento podle odborníků na výživu jeden z nejlepších – snadno tak zvýšíte nutriční hodnotu vašeho jídla. Takže, které pokrmy byste určitě měli párovat?

Jogurt a banány (bílkoviny a draslík)

Kromě výborné snídaně je tato kombinace skvělá také jako svačinka po cvičení nebo tréninku. Draslík v banánech a proteiny v jogurtu (hlavně v řeckém) pomáhají budovat svalovou hmotu a doplňovat aminokyseliny, které se během fyzické aktivity vyčerpávají.

Mrkev a hummus (zdravé sacharidy a bílkoviny)

Jak porazit odpolední chutě na něco sladkého? Hummus připravený z cizrny je bohatý na proteiny, zatímco mrkev na kvalitní sacharidy, resp. rozpustnou vlákninu a jejich spojení vás nasytí a zároveň dodá energii. Podobnou možností je jablko + arašídové máslo či sýr + celozrnné sušenky.

Avokádo a salsa (zdravé tuky a karotenoidy)

Máte rádi tuto oblíbenou mexickou omáčku? Pokud k ní přidáte avokádo, vznikne vám nutriční bomba. Zářivě barevné druhy zeleniny v salse obsahují karotenoidy, rostlinný pigment, který pomáhá chránit náš organismus před rakovinou a nemocemi srdce. Přidání zdravého tuku, jaký najdete v avokádu, tyto výhody ještě zvyšuje. Např. vstřebávání lykopenu (karotenoidu v rajčatech) se při konzumaci s avokádem zlepšuje až 5x. Karotenoidy obsahuje rovněž listová zelenina.

Tip: Více informací o zdraví, najdete v magazínu zdraví www.rehabilitacni.cz

Vejce a sýr (vitamín D a vápník)

Naše tělo potřebuje vitamín D, aby dobře absorbovalo vápník významný pro zdraví kostí, ale přirozeně je k dispozici pouze v malém množství potravin. Jednou z nich jsou vaječné žloutky. Proto omelety připravujte se sýrem a přidejte do nich i brokolici (méně známý, ale dobrý zdroj tohoto minerálu).

Autor: Whitney

Autor: Whitney

Listová zelenina a olivový olej (vitamín K a zdravé tuky)

Vitamín K přispívá ke zdraví kostí a především dobré srážlivosti krve. Je však rozpustný v tucích, bez nich jej tělo nevstřebá dobře. Proto vždy kombinujte listovou zeleninu s dobrými tuky (kromě olivového oleje to jsou také vlašské ořechy, kešu, arašídy a mandle). Bude z toho nejen chutný, ale hlavně superzdravý salát.

Jahody a špenát (vitamín C a železo)

Železo je nezbytné pro přenášení kyslíku do krve a jeho nedostatek může způsobit anémii (chudokrevnost) projevující se mj. slabostí, únavou, zimomřivostí, sinalou pletí, vypadáváním vlasů a dalšími nepříjemnými příznaky. Je důležité zvláště pro ženy. Vstřebávání železa zlepšuje vitamín C, který je kromě toho známý pro svou podporu imunity a jako bojovník s nachlazením a virózami.

Připravte si salát z listového špenátu ozdobený jahodami, popř. další kombinace: brokolice + paprika, cizrna + rajčata, cereálie obohacené o železo + pomerančový džus.

Syrová zelenina a vejce (karotenoidy a bílkoviny)

Dochuťte salát vařeným vejcem. Podle nedávné studie proteiny v něm obsažené zvyšují nutriční hodnotu syrové zeleniny. V této studii lidé, kteří konzumovali salát z rajčat, mrkve, špenátu a vajec lépe vstřebávali karotenoidy. Zejména beta a alfa karoten, lykopen, lutein a zeaxantin mají silné antioxidační vlastnosti, které chrání před některými druhy rakoviny, onemocněním srdce a potížemi se zrakem.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *