Tinnitus je nepříjemné zvonění v uších. Víte, jak na něj?

David K.   5 dubna, 2021   Žádný komentář

Pískání v uších, šumění, zvonění a podobné neduhy. Když tohle všechno slyšíte ve dne v noci, je to na zbláznění. O tom není žádných pochyb. Tento problém má dokonce svůj odborný název, kterým je Tinnitus. Tuto nepříjemnost vám může odhalit lékař, ale také doktor na ORL, kam budete s největší pravděpodobností posláni. Své vám k tomu může říci i fyzioterapeut, protože příčinou může být skřípnutá páteř.

Špunty do uší na Tinnitus nezabírají

Jestliže si myslíte, že se šumění v uších zbavíte tím, že si vložíte špunty do uší, pak jste na omylu. Takhle to bohužel nefunguje. Bude vás čekat řada vyšetření, která ovšem nemusí skončit zdárně, jelikož na některé problémy jednoduše neexistuje lék. Přesto je tu řada doporučení, která mohou zatočit se zvoněním a pískáním v uších.

ear

Jak vyzrát na Tinnitus?

Začít můžete těmi nejzákladnějšími věcmi. Jednou z nich je například vhodně zvolená masáž, kterou budete cílit na krční páteř. Ta totiž může být jedním z prvopočátečních příznaků. Současně s ní byste měli svému tělu dopřávat dostatek nezbytných vitamínů. Hodně důležitý je například vitamín B6 a hořčík. Naopak, pokud máte alergii na nějaké potraviny, nekonzumujte je.

Když vás pískání v uších hodně omezuje, existuje další zmírňující lék, kterým je horká sprcha. Ta by vás měla oprostit od tohoto problému a uvolnit vaše tělo. Právě stažené zádové svalstvo přispívá k častějšímu a výraznějšímu šumění v uších.

Jestliže nic z výše uvedeného nezabírá a Tinnitus vás sužuje dále, zkuste ho přebít něčím poslechově hodnotnějším. Pusťte si například svoji oblíbenou hudbu. V sázce je pochopitelně i řada ostatních alternativních metod než nabízí klasické zdravotnictví. Typickým příkladem je akupunktura, čínská medicína, ale také homeopatie. Ta v posledních letech získává na své popularitě. Zapomínat bychom neměli ani na čínskou medicínu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *