Udržujte se v kondici i v létě a sportujte ve vodě

Kateřina M.   19 srpna, 2019   Žádný komentář

Horké letní počasí láká odložit cvičení na jindy a jít raději k vodě. Věděli jste však, že i při koupání v bazénu, v řece či v rybníku můžete udělat něco pro svou dobrou kondici a ještě se při tom dobře pobavit? Pojďte se podívat na ty nejlepší vodní aktivity, které byste letos určitě neměli vynechat.

Plavání je základ

Nejjednodušším a přitom velice účinným cvičením v létě je plavání. Posiluje celé tělo a je ideální alternativou k běhu, když jemu nejsou příliš vysoké teploty nekloněny. Také pomáhá udržet fyzičku v době, kdy si dáte letní pauzu od silového tréninku. Velkou výhodou je, že nepotřebujete žádné speciální vybavení – stačí jen zajít k vodě.

Do vody s míčem

Pokud trávíte s kamarády čas u bazénu nebo u rybníka, určitě si brzy začnete vymýšlet nějakou zábavu. Pro udržení kondice i pro inspiraci, co u vody společně podnikat, vám stačí obyčejný míč, který plave na hladině. Ve větší partě můžete vyzkoušet vodní pólo – pokud neznáte přesná pravidla, nevadí – představte si, že hrajete fotbal, během kterého plavete. Ve dvojici si můžete jen na dálku s míčem házet. Ačkoliv se to nezdá, je po chvíli plavání spolu s ovládáním míče fyzicky náročným – přesto velice zábavným – cvičením.

Lodičky, šlapadla i paddleboardy

Pokud se zrovna nechcete máchat ve vodě, byť i zde hrozí riziko, že se úplnému koupání nevyhnete, můžete vyzkoušet projížďku na lodích. Že vám to jako příliš aktivní trávení času nezní? Opak je pravdou. Pádlování je výborným posilovacím tréninkem. Pokud chcete vyzkoušet navíc vaši rovnováhu, vyrazte na stále oblíbenější paddleboard – vodní prkno, se kterým na rozdíl od surfu nepůjdete do vln, ale budete se plavit pomocí pádla po klidné vodě. Pro trénink svalových partií nohou jsou pak ideálním sportem šlapadla. Vyrazíte-li do typického českého kempu k rybníku nebo k jezeru, určitě zde najdete nabídku na jejich zapůjčení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *