Dejte sbohem slazeným nápojům a vytvořte si zdravou limonádu

Kateřina M.   26 srpna, 2019   Žádný komentář

Při cestě za vysněnou postavou je třeba pevné vůle. Ta se projeví při cvičení, ale ještě více při úpravě jídelníčku. Mnoho lidí se jen těžko zřekne věcí, které jim chutnají. Obvykle je největším problémem cukr a zejména věci, které ho obsahují opravdu velké množství – slazené perlivé nápoje. Limonády patří mezi nejvíce přeslazené potraviny na trhu a proto, pokud chce někdo zredukovat množství konzumovaného cukru a s tím i kila navíc, měl by začít právě zde.

Perlivý nápoj může být zdravý

Jednou z věcí, která dělá limonády tak neodolatelné, je jejich perlivost. Bublinky v nápoji si však můžete vyrobit i doma a vytvořit si tak čistou sodu bez sladidel nebo také zdravou verzi limonád s ochucením například zeleninou nebo ovocem. Při hubnutí je čistá voda ideální a při doplnění o koncentrované zeleninové nebo ovocné vitamíny poslouží nápoj i jako část svačiny či jiného menšího jídla. Chytrý přístroj Sodastream umožňuje nasycení vody pomocí CO2 bomby. Můžete si vybrat, jak moc perlivý nápoj si vytvoříte. Jeho ovládání není vůbec složité – provádí s pomocí stisknutí jediného tlačítka a nezabere vám mnoho času. V porovnání s nákupem a neustálým zbytečným nošením těžkých lahví ušetříte několik volných chvil, které můžete věnovat cvičení nebo také odpočinku. Díky výrobě vlastního jídla a vlastních nápojů máte jistotu, že víte, co přesně konzumujete. Nestane se vám tak, že budete pít a jíst skryté cukry či jiné nechtěné látky.

Další výhody domácích perlivých nápojů

I ti, kteří se nesnaží držet dietu a mlsají, mohou domácí perlivé nápoje využívat. Pro jejich slazení je možné zakoupit sirupy. Ať už použijete přírodní, kupované nebo žádné ochucení, ušetříte v porovnání s limonádami z obchodu peníze. Další velkou výhodou je, že se zabavíte plastových lahví, které jsou těžké a objemné. Tím, že nebudete kupovat každý nápoj v jednotlivé plastové lahvi a vystačíte si s jednou vlastní designovou od Sodastreamu, pomůžete navíc životnímu prostředí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.