Acai kapslí

Využijte účinky božského ovoce Acai Berry pro řešení vašich neduhů

redakce   2 června, 2020   Žádný komentář

Drobné černé kuličky jsou plody palmy vysoké až 25 m rostoucí především v oblastech Jižní Ameriky. Podobně jako u jiných plodin z jihoamerických deštných pralesů byly i účinky Acai známy domorodým kmenům, které je často používaly k léčení či povzbuzení unaveného organismu. Domorodci toto ovoce nazývají chlebem bohů či božským ovocem a nedají na něj dopustit.

Jak může Acai Berry pomoci modernímu člověku?

Tyto drobné bobulky podobné našemu černému rybízu, ale s naprosto odlišnou chutí jsou především velmi silným antioxidantem s vysokou schopností absorpce volných radikálů, které zvyšují riziko cévních chorob a podporují nádorové bujení. Kuličky Acai obsahují také velké procento vlákniny pozitivně ovlivňující funkci střev a regulující trávení sacharidů a tuků. Acai je díky svým vlastnostem řazen do kategorie superpotravin, které jako doplněk stravy mohou přispět k hodnotnějšímu fungování lidského těla. Mezi významné účinky těchto bobulek patří například:

  • Zvýšení hladiny energie a pomoc při odbourávání negativních důsledků stresu.
  • Redukce pocitu hladu pomáhající při redukčních dietách.
  • Podpora organismu při léčbě rakoviny.
  • Zlepšení tělesné imunity a celkové zvýšení odolnosti organismu.
  • Zvýšení kvality pleti a pevnosti vlasů a nehtů.
  • Stimulace metabolismu a pozitivní vliv na trávicí soustavu.
  • Zpomalení procesu stárnutí a prevence aterosklerózy.
  • A celá řada dalších pozitivních účinků.

Acai kapslí

Jak se Acai užívá?

Acai lze kupodivu vypěstovat i v našich klimatických podmínkách, vyžaduje to ale mnoho námahy a trpělivosti. Navíc se musíte připravit na to, že palma začne plodit až ve 4 letech a je náročná na optimální složení substrátu, vlhkost i zastínění. K jejímu růstu dochází totiž obvykle ve stínu, přímé světlo pro ni znamená zánik. Mnohem snazším způsobem jak se k Acai Berry dostat je pořídit si přímo prášek ze sušených a namletých plodů nebo praktické kapsle. Ty umožňují snadnou přenositelnost a konzumaci prakticky kdekoliv a kdykoliv, kdy zrovna potřebujete využít pozitiv této jihoamerické rostliny. Prášek můžete přidat například ráno do snídaňové kaše, jogurtu nebo jej využít při vaření a pečení. Snadným způsobem konzumace je také rozmíchání ve sklenici vody nebo ovocného džusu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *