stomach

Zánět žaludku může být velkou nepříjemností

David K.   20 března, 2023   Žádný komentář

Bolesti břicha bývají velkou nepříjemností. Mnohdy za to může gastritida, což je značení pro zánět žaludku. V okamžiku, kdy dojde k narušení hlenové vrstvy, žaludeční šťávy se mohou pustit do vašeho žaludku. Vlivem tohoto onemocnění dokonce hrozí vznik žaludečních vředů. Na podráždění žaludku mají negativní vliv různé látky. Je to například nadměrná konzumace vybraných léků, alkohol a tučná jídla.

Jak poznat zánět žaludku?

Možná si nyní pokládáte otázku, jak vlastně poznáte, že máte zánět žaludku? To vám hned prozradíme v následujících řádcích. Existuje totiž několik indicií. V první řadě vás začne pálit žáha a budete se cítit nafouklí. Plynatost a nadýmání k zánětu žaludku neodmyslitelně patří. To podstatné bude bolest v horní části břicha, která může mít pálivý charakter. Po pozření vybraného se tento stav může zhoršovat.

Se zánětem žaludku dále souvisí i zápach z úst, pomalé trávení, ale také nevolnosti a nucení ke zvracení. Zapomínat bychom neměli ani na méně obvyklé příznaky, mezi něž patří pravidelná škytavka.

Předcházejte zánětu žaludku

Jestliže nechcete skončit v nemocnici s akutním zánětem žaludku, jednoduše takovému onemocnění předcházejte. Vyhnout se mu můžete díky několika ozdravným návykům. Ne nadarmo se říká, že jak vy se budete chovat ke svému tělu, tak ono se bude chovat k vám.

To znamená, že byste neměli pít alkohol a kouřit. Snažte se vyhýbat stresu a pokud musíte užívat léky, tak pouze v nejhorších případech. Dobrovolně nic nekonzumujte. Podstatný je ale zdravý jídelníček. Zaměřte se na čerstvé pochutiny. Rozhodně vypusťte tuky, hodně pálivá jídla a podobnou stravu. Ta je bohužel strůjcem zánětu žaludku.

Když budete dodržovat výše uvedená doporučení, propuknutí zánětu žaludku u vás bude skutečně minimální až nulové. Pokud k tomu přidáte ještě pravidelný pohyb, uděláte pro své tělo hodně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.