Bylinkové čaje na specifické zdravotní obtíže

David K.   Leden 28, 2019   Žádný komentář

Bylinky nejsou žádnou novodobou vědou. Jednotlivými rostlinami jsme okupováni již po staletí, a právě naše babičky a jejich babičky dokázaly využít potenciál bylinek při nejrůznějších onemocněních. Dlouhá léta dala zapravdu mnohým bylinkářkám, jež jsou schopny spoustu nemocí léčit právě přírodní cestou, bez nutnost zatěžovat organismus přemírou léků.

Nejoblíbenější jsou pravděpodobně bylinkové čaje. Když máte čerstvé nebo nasušené plody té správné bylinky, máte šanci zbavit se poměrně rychle a efektivně nežádoucích zdravotních potíží. Na druhou stranu je pravdou, že pokud neznáte možnosti vybraných bylinek, mohou vám při nesprávném aplikování také ublížit.

A jaké jsou nejoblíbenější bylinkové čaje, které vám zaručeně pomohou?

Heřmánkový čaj

Kdo by neznal klasický heřmánkový čaj, který je vynikajícím pomocníkem hlavně v okamžiku, kdy potřebujete pomoci se svým vlastním trávením. Pozitivní účinky má nejenom na trávicí trakt, ale také na močový měchýř.

Lipový čaj

Lipy si všiml kolem sebe bezpochyby každý. Tak pokud nasbíráte její květní lístky a uděláte si z nich čaj, mohou se vám hodit například při nachlazení. Ano, lipový čaj je v tomto směru vynikajícím pomocníkem. Nejenom, že vás zbaví rýmy, ale také efektivně působí na průdušky, má protizánětlivé vlastnosti a celkově uklidňuje vaše rozbouřené tělo v období horeček a pocení.

Fenyklový čaj

A pokud trpíte jak na nachlazení, tak nežádoucí plynatost, zkuste vsadit na fenyklový čaj. Ten je takovým pomyslným univerzálním bojovníkem proti značnému množství virů. A to díky tomu, že obsahuje spoustu vitamínu B a C. Zároveň také kyselinu listovou a draslík.

Fenyklový čaj je mimo jiné vhodný i pro těhotné ženy, u nichž zvyšuje produkci mateřského mléka. Tak neotálejte a zkuste se v případě zdravotních potíží vydat přírodní cestou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *