Guarana kapsli

Chcete zažít znovuzrození? Dopřejte si kvalitní guaranu s garantovaným původem

redakce   30 října, 2020   Žádný komentář

Je vaším snem podpořit organismus unavený nepřetržitou starostí o zajištění obživy pro rodinu a zažít nevšední příval energie? Vsaďte na guaranu, která obsahuje větší množství lépe stravitelného kofeinu než káva. I v jejím případě ale platí, že byte se neměli spokojit s méně kvalitními náhražkami, ale opravdu ověřeným zdrojem této zázračné rostliny pocházejícím ideálně přímo z Brazílie, která je její kolébkou.

V jakých formách lze guaranu konzumovat?

Guarana kapsli

Asi nejpraktičtější jsou předem naplněné kapsle, které stačí pouze zapít vodou a polknout. Můžete je mít při sobě prakticky nepřetržitě, a kdykoliv si vzpomenete, s nimi doplnit svůj energetický potenciál. Dalším způsobem konzumace guarany je pořízení tohoto zázraku v podobě prášku. Ten jednoduše přimícháte do ranní kaše či müsli anebo si z něho připravíte energeticky vydatný nápoj. K tomu postačí pouze prášek z guarany smíchat s mlékem či vodou. Méně obvyklou, ale o to příjemnější formou konzumace guarany je příprava unikátního kakaového nápoje, který kombinuje výhodné vlastnosti guarany a kakaa. Skládá se z 50 % kakaového prášku a 50 % prášku z guarany a kromě skvělé chuti přináší benefity obou rostlin. Nejchutnější je nápoj připravený z teplého mléka či vody případně ještě ochucený cukrem či medem. I v tomto případě je potřeba si ohlídat nejen zdroj guarany, ale i kakaa a vyžadovat čistě přírodní produkty vypěstované v rámci ekologického zemědělství.

Jaké účinky můžete očekávat od kakaového nápoje s guaranou?

Kromě pozitivního vlivu guarany na úroveň mozkové aktivity, odolnost a vitalitu vás čekají i benefity kakaa spočívající zejména v rychlém dodání pro tělo velice důležitého minerálu hořčíku. Ten je důležitý pro správnou funkci trávicí i nervové soustavy a podpoří také odolnost organismu vůči depresím a úzkostným stavům. Dostatek hořčíku v organismu poznáte také podle menší chuti na sladké a vymizení křečí v dolních končetinách, které se mohou objevit nejen při plnění každodenních rutinních úkolů, ale zejména v noci, když se snažíte usnout.

Jak na nespavost?

Nedostatek hořčíku vám tedy způsobí nejen nepříjemné fyzické stavy, ale také navodí potíže s usínáním spojené s bušením srdce a dalšími nepříjemnými symptomy. Chcete-li dobře spát, neměli byste to přehánět ani s konzumací guarany, která potlačuje fyzickou únavu. Ideální je dopřát si ji v první polovině dne, kdy vám pomůže dostat se do kondice lépe než káva, a odpoledne a k večeru již její příjem omezit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.