fruits

Jarní detox dokonale pročistí vaše tělo

David K.   8 srpna, 2022   Žádný komentář

Chcete svému tělu dostatečně ulevit? Pročistit ho po zimní zápřahu a udělat něco pro své zdraví? Pak se zaměřte na jarní detox, jemuž by se neměl vyhýbat opravdu nikdo. V průběhu tohoto detoxu byste měli změnit své stravovací návyky a zaměřit se na příjem vybraných pochutin. Existuje pochopitelně řada detoxů, my vás nyní seznámíme s tím nejčastějším.

Zaměřte se na vyšší příjem tekutin

Pokud jde o jarní detox, rozhodně se nevyhýbejte pití většího množství tekutin. Ideálním řešením je voda s citronem, a ještě k tomu vlahá. Obávat se nemusíte ani smoothie a džusů, ale spíše v omezenější míře. Pokud jste propadli myšlence raw, pak tento způsob stravování ještě více podpoří vaší detoxikační kůru. Doporučit můžeme ještě chlorellu a acai.

Naopak vynechte cukry, alkohol a ranní kávu. Ta pro jarní detox není zrovna nejlepší volbou. Jestliže patříte mezi aktivní kuřáky, během detoxu na cigarety rozhodně zapomeňte. Jedině tak si důkladně pročistíte svoji tělesnou schránku.

Zaměřte se na vhodný přísun potravin

Tělo v průběhu detoxu pochopitelně nemusíte nechat úplně o hlavu pouze se sklenkou vody. Zaměřte se na konzumaci čistících a zároveň tělu prospěšných surovin. Typickým příkladem je vláknina. Dále si můžete dopřávat oříšky, zázvor, ale i kokos, když se vám ho podaří sehnat. Rozhodně se v průběhu detoxu vyvarujte konzumaci těžších jídel k večeři. Dejte raději zelenou lehkosti a menším porcím.

Nakonec nepodceňujte ani dostatečně dlouhý spánek v délce trvání alespoň osm hodin. Vzhledem k omezenému příjmu potravin to se sportovními aktivitami moc nepřehánějte. Zkuste si zároveň naplánovat detox na období, kdy toho v práci nemáte příliš a můžete být v klidu, nikoliv ve stresu. Plánování detoxu je jednou z důležitých fází očisty. Když se vám to podaří, vydržte v tomto režimu hned několik dní a uvidíte, že vám za to tělo poděkuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.