Co by měly obsahovat první příkrmy

David K.   8 dubna, 2019   Žádný komentář

Je vědecky dokázáno, že potrava přijímaná dítěte v prvních tisících dnech jeho života je pro jeho organismus velice důležitá a do jisté míry ovlivňuje celý jeho život. I z tohoto důvodu je poměrně zásadní věnovat se tématice přikrmování do hloubky. Měli byste si uvědomit, co svým dětem v této fázi jejich života dáváte k jídlu, protože hodně z toho si odnesou do let budoucích.

Dbejte na pestrou stravu

Pestrá, zdravá a vyvážená strava je základem správně fungujícího organismu. O tom není žádných pochyb. A právě pestrost by se měla stát v jídelníčku tím základním odrazovým můstkem. Zaměřit byste se měli kupříkladu na čerstvou zeleninu. Začít můžete hráškem a květákem, pak lze přidávat i cuketu, špenát, červené zelí a podobně.

Zároveň neopomínejte ani na červené maso, které mnohdy vede před tím bílým. Právě s přísunem této pochutiny dodáte dítěti dostatek želena a ostatních látek důležitých pro vývoj. Za vhodné maso je označováno to hovězí, telecí, kuřecí, ale také krůtí a králičí. Jednou týdně není na škodu přidat do některého z pokrmů i vaječný žloutek.

Dále se nebojte ani kvalitního mléka, z něhož si malé děti berou především odpovídající dávku vápníku, vitamínu D a v neposlední řadě i železa. Právě mléko se totiž pozitivním způsobem promítá hlavně do správného růstu kostí dítěte.

Se solí to nepřehánějte

Pokud jde o první příkrmy, určitě byste měli s některými přísadami naopak šetřit. Není žádných pochyb o tom, že je to sůl. Jídla raději nesolte. Zároveň hodně šetřete i s cukrem. Příkrmy se nedoporučuje ani doslazovat. Právě tyto dvě látky se totiž mohou negativním způsobem promítat do života dítěte. A to tak, že bude mít tendenci k obezitě, a hlavně k budoucímu onemocnění cév a srdce.

Myslete na to, že příkrmy ovlivňují život vaší malé ratolesti, proto byste v tomto směru měli být důslední.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *