Posilovat mohou i těhotné ženy

David K.   Březen 25, 2019   Žádný komentář

Každý člověk má posilování spojené především s vyšší fyzickou námahou, dřinou a těžkými závažími. Proto je spoustu z nás naprosto nemyslitelné to, že by mohla těhotná žena navštěvovat fitness centrum. V tomto směru vás však vyvedeme z omylu, protože při správném těhotenství bez jakýchkoliv komplikací to není ničím výjimečným a nebezpečným.

Nejprve se poraďte s gynekologem

Pokud čekáte dítě a nechcete se vzdát svého milovaného cvičení v posilovně, navštivte svého ošetřujícího lékaře a takovou skutečnost s ním důkladně proberte. Pokud dostanete schválení a je jistota, že vám nic nehrozí, můžete vyrazit do posilovny.

Jestliže nepatříte k profesionálkám, vyplatí se zaplatit si služby trenéra či trenérky, jež s posilováním těhotných žen mají zkušenosti. Obeznámit byste se měli s tím, co všechno můžete cvičit, protože jako těhotné nebudete moci vykonávat všechny cviky jako doposud. Mnohdy se budete muset naučit i další typy cvičení, abyste důkladně posílily vybrané partie těla.

Základem všeho bude s největší pravděpodobností omezení zátěže. Většina těhotných žen oproti běžnému stavu ubere asi polovinu zátěže. Zároveň je třeba regulovat také intenzitu cvičení. S tímto vás však podrobně seznámí právě trenér ve fitness centru.

Kdy nastoupit zvonu do posilovny

V těhotenství pochopitelně nastává fáze, kdy budete muset přestat chodit do posilovny. Velké břicho už vám bude vadit u většiny pohybů a pro dítě taková zátěž může být nebezpečná. Otázkou tedy zůstává, kdy se vrátit do fitness centra po porodu? Na to bohužel neexistuje jednoznačná odpověď, protože každá žena porod prožívá trochu jinak a její tělo vypadá odlišně. Vhodné je určitě začít nejprve dechovými cviky a těmi běžnými. Předtím si však vychutnejte své šestinedělí a teprve až poté řešte jakékoliv pokračování v posilování.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *