Domaci zdravotni pece hrazena ze zdravotniho pojisteni

Domácí zdravotní péče hrazená ze zdravotního pojištění

redakce   6 listopadu, 2021   Žádný komentář

Ať se nám to líbí nebo ne, doba se mění a spolu s ní i vnímání domácí zdravotní péče. Zatímco před dvaceti lety domácí zdravotní péče byla spíše péčí sociální s tím, že zdravotní sestry mohly klientovi odebrat krev či převázat ránu, dnes jsou však v rámci tohoto způsobu péče poskytovány i velmi náročné zdravotnické úkony. Mnoho lidí se také kvůli koronaviru snaží vyhýbat nemocničním zařízením, jak jen to jde, a proto se obracejí na agentury domácí zdravotní péče.

A nejedná se pouze o seniory. Domácí zdravotní péče je určena pacientům ve stabilizovaném stavu, který nevyžaduje nepřetržitou nemocniční péči. Je vhodná zejména pro poúrazové stavy nebo pacienty po vážnějších onemocnění nebo při rekonvalescenci. Pro pacienty je obecně prospěšné, pokud mohou stonat v domácím prostředí. Nejen kvůli nemocničním nákazám a koronaviru, ale také kvůli psychické pohodě. Dalším benefitem domácí zdravotní péče je to, že uvolňuje nemocniční kapacity pro akutní prostředí.

V případech, kdy domácí zdravotní péči předepíše ošetřující lékař, jsou tyto služby plně hrazeny z klasického zdravotního pojištění. Proto je tak důležité si při výběru agentury pohlídat, aby měla smlouvu se zdravotní pojišťovnou pacienta. Specializované agentury domácí zdravotní péče zajišťují pro své pacienty i náročné úkony jako je domácí parenterální výživa, domácí fyzioterapie nebo i  domácí umělá plicní ventilace. Mezi tyto poskytovatele patří i pražská agentura ProCare Medical. A aby byl komfort pacientů co možná nejvyšší, zajišťuje pro své pacienty i převozy plně vybavenou sanitkou. Kdykoli je potřeba se dostavit na vyšetření, kontrolu či neodkladný zákrok. Mnoho pacientů tak může stonat v pohodlí domova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.