Aktivity pro kavárenské povaleče

David K.   Květen 6, 2019   Žádný komentář

Kavárenský povaleč je označení pro člověka, který v naprosté míře propadl lahodné chuti kávy. Jeho denním chlebem je vysedávání v příjemných kavárnách, kde se věnuje třeba pracovním povinnostem, čtení knih, pozorování lidí a spoustě dalších činností. Zřejmé je to, že popíjení kávy rozhodně není žádnou pohybovou aktivitou, ale spíše relaxací a odpočinkem.

Jestliže patří mezi kavárenské povaleče, jistě nám dáte za pravdu. Jenže i takoví lidé mohou sportovat, respektive se hýbat prostřednictvím vhodných aktivit. Naprosto dostačující je například chůze. A právě pro kavárenské povaleče vznikají nejrůznější trasy s jasně daným cílem.

Sport kavárenských povalečů

Schválně jestli uhodnete, v čem spočívá takový pohyb? Kývete hlavou, že nikoliv? Pak vám to mile rádi prozradíme. Právě pro milovníky kávy vznikají kavárenské maratony, při kterých dochází ke spojení pohybu a vynikající chuti kávy. Nyní už asi většina z vás alespoň částečně tuší.

Jde nejenom o doporučené trasy, ale také soutěže. Vaším cílem je v daném časovém úseku, obvykle v průběhu dne chodit mezi zajímavými kavárnami, a to pěšky. Trasy jsou pochopitelně plánovány ve velkých městech, kde máte nejenom výběr spousty zajímavých kaváren, ale také jistotu, že něco nachodíte.

Pokud vsadíte na kavárenský maraton, pak při toulkách po kavárnách budete sbírat třeba razítka na důkaze toho, že jste na danou pozici došli a tam si vychutnali svou oblíbenou kávu. Je to právě Praha, kde se tento sport pro kavárenské povaleče celkem značným způsobem rozrůstá a každý si tam přijde na to své.

Tak neváhejte a vymaňte se z běžného označení kavárenský povaleč a raději dejte přednost oslovení kavárenský maratonec. Sami uvidíte, že pití kávy ve spojení s pohybovou aktivitou a objevováním krás daného města dostane zcela nový rozměr.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *