spread

Návody na nejlepší domácí pomazánky

David K.   1 listopadu, 2021   Žádný komentář

Chcete sobě nebo své rodině připravit lahodné a zároveň rychlé jídlo? Potom se vám jistě hodí pár tipů na domácí pomazánky. Ty jsou oblíbené především pro snadnou a rychlou přípravu. Pokud budete postupovat podle níže uvedených návodů, bude to i jejich lahodná chuť. Pomazánku pak můžete konzumovat k snídani, na svačinu, ale také k večeři.

Pomazánka z červené řepy

Jestliže chcete připravit něco chutného a zároveň zdravého, vsaďte na pomazánku z červené řepy. Ta si doslova pohraje s vašimi chuťovými pohárky. Abyste připravili čtyři až šest porcí této pomazánky, budete k tomu potřebovat následující ingredience. Je to 250 g předvařené řepy, 100 g lučiny, lžíci papriky, špetku drceného kmínu a jeden menší stroužek česneku. Zapomínat byste neměli ani na špetku soli.

Česnokovo-sýrová pomazánka

Další recept poslouží těm, kdo si rádi pochutnávají na česneku. V kombinaci se sýrem z něj totiž lze vytvořit velice originální pomazánku. Tu ostatně můžete použíti na jednohubky. Její příprava je více než jednoduchá a nezabere vám opravdu žádný čas. Potřebovat budete jedno pomazánkové máslo, 100 g eidamu a tři až čtyři stroužky česneku podle toho, jak moc ho máte rádi. Neopomínejte ani na špetku soli pro doplnění chuti.

Co takhle avokádová pomazánka?

Pokud jste si nevybrali z dvou výše uvedených pomazánek, máme tu pro vás ještě jeden praktický tip. Vyzkoušejte avokádovou pomazánku, jejíž chuti rozhodně podlehnete. Použijte jedno avokádo, malou lžičku citronové šťávy, velkou lžíci smetany, popřípadě můžete vsadit na jogurt a nezapomeňte na půlku menší cibule. Když tohle všechno smícháte, trochu posolíte a opepříte, určitě si pochutnáte.

Nyní, když víte, že lahodná svačinka v podobě skvělé pomazánky nemusí zabírat příliš drahocenného času, je nejvyšší čas pustit se do přípravy. Vyzkoušejte některou z výše uvedených pomazánek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.