otava mapa

Jaké vybavení je potřeba pro zimní splouvání řek, abychom neonemocněli a byli fit?

redakce   12 listopadu, 2021   Žádný komentář

Ano, čtete správně. Celou řadu řek je možné pohodlně splouvat i v zimě. Zimní pádlování na známé řece má svoje neopakovatelné kouzlo, jen je na místě více opatrnosti než v letních měsících, kdy je každé cvaknutí spíše zábavou. Dostat se do ledové vody v zimě prakticky vždy znamená hru o život anebo alespoň o zdraví. V zimě se také nevyplácí vyrážet na vodu v jednom. Případně je dobré alespoň někomu sdělit, kam jedete a vždy se v pravidelných intervalech ohlašovat, že jste v pořádku.

Nutné vybavení pro zimní splouvání řek

Vydat se na vodu v zimě je sice možné, myslet byste ale měli na dostatečně kvalitní odění a další vybavení. Rozhodně vždy používejte zapnutou vestu a za nutné minimum považujte také nepromokavý hydrooblek anebo suchý oblek. Při pádlování své tempo korigujte tak, abyste se příliš nepotili, protože jinak byste opravdu rychle prochladli. V zimě je to tedy spíše než o sportu o kochání a užívání si neobvyklých výhledů.

I v zimě můžete přespat ve stanu

Chcete-li i v zimě tábořit u řeky a užít si tu pravou romantiku, počítejte s tím, že na to budete muset být dostatečně vybaveni. Nejen noční teploty v zimních měsících mohou být totiž mrazivé. Běžná karimatka, která se nafukuje, příliš službu v zimě neudělá. Raději se pro karimatku vydejte do specializovaného obchodu se sportovním zbožím a volte pěnovou anebo se zimní povrchovou úpravou. Jaké vybavení si pořídit na zimní splouvání řek, vám ochotně poradí i v půjčovnách, například půjčovna lodí Otava má k dispozici vždy aktuální informace o situaci na řece.

V zimě zapomeňte na eskymáky

Hledáte-li si sjízdné řeky, které byste mohli splouvat i v zimě, rozhodně nepočítejte s tím, že byste mohli i v tomto období pokračovat v nácviku neobvyklých technik jako například eskymování. Zimní plavba po studené řece je spíše o kochání se a o mírném pohybu. Před tím, než se vydáte v zimě na vodu, se informujte o aktuálním stavu na řece. Detailní informace vám poskytne půjčovna lodí Sázava.

Za pokročilejšími technikami do bazénu

Prakticky jediným místem, kde je možné užít si v zimě techniky zvedání, je krytý bazén. Ani v zimě tedy nemusíte zahálet, ale můžete si dokonce natrénovat spoustu nových figur, které pak budete v létě na řece předvádět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.