Hubněte s rozumem a zapomeňte na nesmyslné diety i přípravky slibující zázraky

redakce   Červen 19, 2017   Žádný komentář

Ať děláte, co děláte, ručička váhy se nechce pohnout směrem dolů. Za život jste vyzkoušeli nespočet ověřených rad a triků, nesmyslných diet, ale i hubnoucích přípravků, které slibují doslova až zázračný úbytek váhy. A co když vám teď prozradíme, že všechno, co jste doposud dělali, bylo špatně? Máme pro vás spolehlivý návod, jak zhubnout a váhu si dlouhodobě udržet.

Jednostranně zaměřené diety jsou vždycky špatně

Tukožroutská, ananasová, mléčná nebo rýžová dieta? Pokud jste některou z nich vyzkoušeli, pak nám dáte jistě za pravdu, že rozhodně nejde o příjemnou proceduru. Pojídat týden nebo deset dnů pouze ananas či suchou rýži není nic, co by vám okolí mohlo závidět. Úbytek váhy se po této proceduře pravděpodobně dostavil, jakmile jste se ale vrátili k původní stravě, kila byla zpátky i s několika „bratříčky“ navíc. Jednostranně zaměřená dieta je vždycky špatně. Tělu chybí důležité látky a vitamíny, zároveň nesahá do tukových zásob, ale jako první likviduje svaly.

Zázračné pilulky neexistují

Nechali jste se reklamou nalákat na zázračné koktejly nebo prášky urychlující hubnutí? Pak jste své peněžence či bankovnímu kontu notně ulehčili. Bohužel kýžený výsledek se nekoná ani po měsíční či půlroční „hubnoucí kúře“. Zázraky se totiž nedějí a lidské tělo je propracovaným mechanismem s pevně nastavenými pravidly. Až budete příště vytáčet horkou linku a znovu objednávat hubnoucí přípravky, vzpomeňte si na tyto řádky a důkladně své rozhodnutí promyslete.

Hubněte s rozumem

Abyste dokázali doopravdy zhubnout a do budoucna se nepotýkali s nepříjemným jo-jo efektem, bude potřeba kompletně změnit životní styl, zařadit do svého jídelníčku zdravé potraviny, pohybovou aktivitu a obrnit se pořádnou dávkou trpělivosti. Zároveň je potřeba netrestat se za každé uklouznutí a naopak se odměnit za každý – byť sebemenší úspěch. Na dortík se šlehačkou, ale raději zapomeňte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *