disease

Víte, co je to seborea a jak se proti ní bránit?

David K.   26 září, 2022   Žádný komentář

Člověka mohou sužovat nejrůznější kožní obtíže. Jedním z takových chronických onemocnění kůže je seborea. Nemoc, která je především viditelná, takže vás může potrápit ze společenského hlediska. Na druhou stranu není přenosná na jiné lidi a rozhodně není ničím závažným. Do jisté míry jde o bakterii, která se živí mazem na pokožce. Výsledkem jsou pak krusty oschlé kůže, šupiny a lupy. Seborea může potrápit muže i ženy.

Jaké jsou příčiny seborei?

Každé onemocnění je vždy něčím podpořeno. V případě seborei to může být nezdravý životní styl a celkově nekvalitní životospráva. Není to samozřejmě podmínkou, ale právě tohle k rozšíření nemoci přispívá.

Z pohledu vzniku seborei lze jmenovat i mnohé další příčiny. Je to například sklon k mastné pokožce, emoční stres, u pánů je to nadbytek mužských hormonů, poškozený imunitní systém, ale také málo vitamínu B. Zmínka by měla padnou také o genetických predispozicích nebo o porušení vrchní vrstvy pokožky.

Když k takovému onemocnění dojde, je obvykle nepříjemné nejenom z pohledu estetického. Přináší s sebou také nežádoucí a obtěžující svědění. Seborea může postihnout nejenom dospělé osoby, ale také malé děti, konkrétně batolata, u nichž se vyskytuje především v plenkové oblasti, uší, obočí a trupu.

Léčba seborei

Pokud vás postihne onemocnění zvané seborea, rozhodně nepropadejte žádným úzkostlivým stavům. Není k tomu důvod. Ideální je navštívit odborníka, který vám odporučí vhodný prostředek pro odstranění seborei. Jde primárně o dermokosmetické přípravky v podobě nejrůznější krémů, gelů a šamponů. Hodně také záleží na tom, jak moc je u vás toto onemocnění rozšířeno.

V každém případě kombinujte doporučené léčebné preparáty také s dostatečným doplněním vitamínů do těla. Zaměřte se na přísun minerálů a celkově zdravý životní styl. Uvidíte, že se pak seborei zbavíte poměrně rychle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.