Jak hubnout za pomoci cvičení

redakce   26 března, 2018   Žádný komentář

Jednou z metod zdravého hubnutí je cvičení. V tomhle článku najdete pár tipů a postupů, jak za pomocí cvičení efektivně hubnout.

Běhání

Velice dobrý způsob jak hubnout je běhání. Při běhání využíváme většinu svalů v našem těle. Sbalujeme tím veliké množství energie, tedy zejména tuků.

I u běhání existuje ale celá řada fint, které domohou k hubnutí. Zejména je důležité snažit se trénovat vytrvalost a překonávat sám sebe. Na začátku uběhnete pár desítek metrů a už nebudete moct. Právě tehdy je ale nutné zatnout pěsti a uběhnout ještě o 10 metrů víc. Při každém novém běhání tuto metodu opakujte. Vždy přidejte 10 metrů. Bude to opravdu těžké a náročné. Postupem času se ale vaše výdrž vytrénuje a bude pro Vás běžné běhat veliké vzdálenosti. Právě při zaběhnutí velikého úseku se Vám povede zhubnout poměrně hodně. Při častém opakování máte vyhráno.

Posilování břišních svalů

Jestliže hubneme, je také důležité posilovat břišní svaly. Jestliže totiž začneme rapidně a velice rychle hubnout a na prsní svalstvo se vykašleme, budeme možná hubenější, naše kůže se ale nepříjemně zvlní. Pokud ale budeme při hubnutí prsa trénovat a posilovat, kůže se místo nežádoucího zvlnění pěkně vymodeluje.

Při takovémhle posilování prsních svalů musíte vytrvat a nevzdat to. Poměrně dlouho nebude na našem břichu vidět žádný výsledek. Svaly nám ale porostou, pouze budou schované pod tukovou vrstvou. Právě poté, co se nám podaří trochu zhubnout začnou být svaly vidět.

Využívejte přírodu

Vždy pokud můžete, běhejte a posilujte v přírodě. Například lesní cesty a louky jsou velice příjemné. Zbaví vás zejména nepříjemného stresu a pocitu z posilovny. Čistý vzduch a jemné zvuky přírody Vás dokáží uvolnit. Díky tomu je samotné posilování paradoxně relaxování a odpočinek. Takovéhle psychické pročištění těla je k hubnutí velice potřebné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.