Nejoblíbenější diety současné doby

David K.   2 dubna, 2018   Žádný komentář

Lidé touží po štíhlé a formované postavě. Po těle, které je oproštěno od zbytečného tuku a nepřehlédnutelné nadváhy. Jestliže však disponujete zcela opačnou fyzickou schránkou, existují samozřejmě cesty, jak se k výše uvedenému dopracovat.

Základem všeho je určitě změna životního stylu, správné stravování a více pohybu. Abyste proces hubnutí co nejvíce uspíšili, mohou se vaším odrazovým můstkem stát diety. Těch je na trhu přemíra a každá z nich má své úskalí a výhody. My vás prostřednictvím následujících řádků seznámíme s těmi nejvyhledávanějšími.

  • Ketonová dieta
  • Krabičková dieta
  • Rýžová dieta
  • Atkinsonova dieta
  • Pětifaktorová dieta

Ketonová dieta

Tento model hubnutí je mnohdy označován, jako proteinová dieta. Ze samotného pojmenování vyplývá, že proces úbytku nadváhy je založen na základě příjmu bílkovin a tuků. Nejčastěji jde o mléčné výrobky, maso a ryby.

Zároveň s tím se musíte vyhnout nadměrné konzumaci sacharidů, mezi něž se řadí pečivo, mouka, obiloviny a rýže. V důsledku tohoto stravování přivedete své tělo do ojedinělého stavu nazývaného ketóza, kdy budete potřebnou energii čerpat ze svých vlastních tuků, nikoliv ze sacharidů.

Na ketonové dietě je lákavý fakt, že nejste limitováni přesným množstvím přijímané potravy. Jíte vždy tak, aby vám to vyhovovalo, jen se omezíte na ty správné suroviny. Změna na běžnou stravu vyžaduje delší časové období, aby nedošlo k nechtěnému nabírání tukové hmoty.

Krabičková dieta

Jeden z nejoblíbenějších modelů současné doby. V rámci každodenního stravování si striktně dopřáváte pouze pět jídel denně, která máte rozložena do připravených krabiček. O jejich realizaci se starají specializované firmy, jež vám na základě vašich osobních hodnot připraví jídelníček šitý na míru.

Pro muže je to obvykle 7 000 kJ, ženy získají cca 5 000 kJ. Krabičková dieta je populární pro svoji bezstarostnost. Nic nevaříte, nenakupujete a díky vynaloženým financím se snažíte dodržovat pravidelné stravování. Nutno však podotknout, že tento typ příjmu potravy vyžaduje poměrně silnou vůli.

Rýžová dieta

Rýžová dieta patří ke specifickým hubnoucím procesům, přesto má mezi lidmi poměrně značný úspěch. Ztráta přebytečných tuků je založena na konzumaci kvalitní rýže, jíž si dopřáváte v maximálním časovém úseku deseti dnů.

S touto dietou se pojí několik důležitých pravidel.

  • Konzumovat musíte pouze nesolenou rýži, ideálně ještě neloupanou
  • Denní příjem tekutin je kolem 2,5 litrů
  • Od druhého dne diety lze rýži konzumovat s přiměřeným množstvím masa či jiných pochutin
  • Nikdy nekombinovat s ovocem

Vedle hubnoucího efektu se domůžete i praktické detoxikace vlastního organismu.

Atkinsonova dieta

Celosvětově populární dieta, jejíž hlavní význam spočívá v omezeném příjmu sacharidů, jichž byste neměli konzumovat více, jak 20 g za den. Stejně jako u jiných diet, i zde je docíleno stavu, kdy tělo čerpá energii z vašich vlastních tuků.

Atkinsonova dieta vás nutí jíst pouze tak, abyste netrpěli pocitem hladu, tedy v malých porcích. Mezi ideální pokrmy patří sýry, vejce, bílé i červené maso, houby a zelenina. Vedle dostatečného příjmu tekutin, dodržujte i konečný příjem potravy, jež by měl proběhnout ve 20 hodin.

Pětifaktorová dieta

Poslední uvedená dieta je založena na čísle pět, které se musí promítnout do vašich každodenních návyků. Dopřávat byste si měli pět jídel denně a zároveň pět ingrediencí za pět minut. Držet ji musíte pět týdnů a každý týden lze z pohledu konzumace nezdravých pochutin zhřešit pouze pětkrát. K tomu si připočtěte ještě 25 minut cvičení každý den.

Přínos pětifaktorové originální diety je mimo jiné zaštítěn uznávanými nutričními poradci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.