Jak začít účinně běhat?

David K.   16 dubna, 2018   Žádný komentář

Běh je zdravým a velice zábavným pohybem, který se kladně promítne nejenom do vaší psychiky, ale i fyzické muskulatury a celkové kondice. Pokud jste se rozhodli tuto pohybovou aktivitu zakomponovat do vašeho každodenního režimu, přinášíme vám pár prvopočátečních rad.

Začínejte nejprve chůzí

Jestliže nedisponujete žádnou kondičkou, nesnažte se rozhodně lámat jakékoliv rekordy, jinak si běh zprotivíte hned na počátku. Ideální je začít chůzí a postupně přidávat části, které poběžíte. Velice zásadní je trpělivost. Už po několika týdnech se můžete domoci viditelných výsledků.

V okamžiku, kdy budete schopni běhat nepřetržitě, zvolte si odpovídající režim, respektive frekvenci a tempo běhání. Ideálně třikrát týdně po 20 – 30 minutách. Teprve po delší době můžete upravovat svůj tréninkový plán k obrazu svému.

Nezapomínejte na odpovídající vybavení

I když se může zdát, že k běhu vlastně nic nepotřebujete, opak je zde pravdou. Velice důležitým doplňkem je kvalitní obuv, protože právě ta se postará o váš komfort při běhu a do jisté míry zajistí, že vás nebudou bolet často namáhané partie těla. Ideálně, pokud využijete i nějaké funkční prádlo a další doplňky, jakými jsou speciální držáky na pití, potítka nebo sporttestery.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: tuelekza).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.