Jak se stravovat zdravě a být fit?

David K.   9 dubna, 2018   Žádný komentář

Zdravý životní styl je v současnosti tématem číslo jedna. Pokud jste se rozhodli žít zdravě a rádi byste se cítili dostatečně fit, měli byste se naučit několika základním návykům. Ty se týkají hlavně příjmu potravy. V žádném případě by však tento životní směr neměl být extrémním.

Jezte přiměřeně a pravidelně

Rozhodně zapomeňte na jakékoliv přejídání. Tomu dejte jednoduše sbohem. Důležité je jíst pravidelně, ideálně pětkrát denně. Konzumovat byste měli potraviny v objemu 100 g až 300 g podle toho, zda jste muž či žena a také jakou máte fyzickou muskulaturu. U konzumace pochutin platí několik praktických pravidel.

  • Jezte pomalu, protože mnohem dříve dosáhnete pocitu najedení
  • Z toho plyne fakt – nejezte ve spěchu a ve stresu, což vede k přejídání
  • Nechte si vytvořit zdravý jídelníček, ideálně na míru

Jak by měla vypadat skladba jídelníčku

V každém případě do svých pokrmů v maximální míře zahrňte ovoce a zeleninu, jež jsou zdrojem potřebných vitamínů. Snídani se snažte cílit na větší přísun bílkovin a cereálií, abyste měli do začátku dne dostatek sil.

Svačiny volte spíše lehčí, například v podobě zmiňovaného ovoce, zeleniny, ale také jogurtů či kefírových nápojů. Pokud jde o večeři, rozhodně si nedávejte nic těžkého. Je úplně jedno, jestli bude teplá nebo studená.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: RK008).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.