Kde nakupovat kvalitní BIO ovoce a zeleninu?

David K.   23 dubna, 2018   Žádný komentář

Stále více lidí se snaží v dnešní době jíst zdravě. Konzumovat pouze kvalitní pochutiny, které jsou přínosem pro lidské tělo. Mezi ně patří rozhodně ovoce a zelenina, což jsou téměř nevyčerpatelné zdroje nejrůznějších vitamínů a potřebných látek.

Abyste si je však užívali v maximální míře, je zapotřebí jíst pouze čerstvé ovoce a zeleninu. Jenže, kde takové pochutiny sehnat, když supermarkety jsou obvykle přeplněné dovozovým sortimentem nevábné kvality?

Vyrazte na trhy

V současnosti existuje ve větších městech hned několik speciálních trhů, na kterých se schází především domácí zemědělci nabízející své plodiny. Právě v jejich případě máte záruku, že prezentované ovoce a zelenina je pěstována u nás, za vhodných podmínek a jejich sklizeň proběhla ráno před prodejem nebo maximálně den nazpět. To se ostatně promítne i do kvality, vzhledu a nezaměnitelné chuti ovoce a zeleniny.

Autor: Julie

Najděte si svého zemědělce

Pokud nejde hora k Mohamedovi, musí Mohamed k hoře. I tak by šla prezentovat další varianta toho, jak sehnat BIO ovoce a zeleninu. Jednoduše si nalezněte svého lokálního dodavatele, který vám umožní vstup na farmu, kde na vlastní oči vidíte, jak se vše pěstuje. Mnohdy máte i možnost si poptávané ovoce a zeleninu sami sklidit a odvézt.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.