Jaké jsou výhody surovin z farmářských trhů?

David K.   Duben 30, 2018   Žádný komentář

Farmářské trhy získávají na stále rostoucí popularitě. Přibývají nejenom na vybraných farmách, ale také ve velkých městech. Je to způsobeno značnou poptávkou kupujících, jež prahnou po kvalitnější, a hlavně čerstvější stravě. Jestliže jste na takovém farmářském trhu doposud nebyli, pak vás o budoucí návštěvě přesvědčí následující řádky.

Výhody potravin na farmářských trzích

Ve všech případech si kupujete produkt přímo od pěstitele. Ti vás mohou výjimečně pozvat i na prohlídku své farmy, abyste viděli, že prezentované ovoce a zelenina jsou opravdu domácí. Na první pohled uvidíte lepší vzhled nabízených plodin. To samé se týká také chuti, která je s obchodními řetězci v podstatě nesrovnatelná.

To jsou nejzásadnější klady farmářských trhů. Taková pomyslná záruka toho, že jablko či hruška budou obsahovat dostatek vitamínů a budou jen několik málo hodin čerstvě natrhané. Ve výčtu by šlo samozřejmě pokračovat.

  • Nákupem ovoce a zeleniny na farmářských trzích přispíváte k rozvoji místních farmářů
  • Svým způsobem podporuje i životní prostředí
  • Kvalitní pochutiny se při dlouhodobé konzumaci odrazí i na vašem těle

Vyrazte pro čerstvé bylinky, houby, vejce, ovoce, zeleninu, džemy, maso, uzeniny, víno ale i mnohé další suroviny na farmářské trhy. Nebudete zklamáni.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *