Kouzlo léčivých bylinek

redakce   15 ledna, 2018   Žádný komentář

Vzpomenete si na časy, kdy jste byli nemocní a vaše babičky nebo maminky vás udzravovaly pomocí různých bylinek? Myslím, že takovou situaci zažil snad každý z nás. Heřmánek, který pomůže od bolesti, Tymián na chřipku, či nadýmání, Majoránka proti průjmům, Kerblík na vysoký krevní tlak, máta proti žaludečním problémům a spousta dalších bylinek, které jsou zdraví prospěšné a které určitě každý z nás někdy vyzkoušel.

A my se společně ponoříme do říše těchto tajemných a kouzelných bylinek, které nám leckdy dokáží pomoci od nemocí a problémů, které nás zužují. Některé jsme si už vyjmenovali a něco máli si o nich pověděli, další bylinky nás čekají. V tomto článku nebudou samozřejmě zmíněny všechny bylinky, které pomáhají, ale ty základní a nejvíce prospěšné samozřejmě zmíněny budou.

Ještě, než si povíme o některých bylinkách konkrétně, nesmím zapomenout zmínit, že bylinky si můžete pěstovat i doma, v květináči nebo třeba i na zahrádce. Takže nebudete muset běžet do obchodu, když zjistíte, že nějakou bylinku potřebujete, třeba i do vaření.

Začneme třeba majoránkou. Majoránka se dříve dávala do svatebních kytic, protože údajně zvyšuje ženskou sexualitu. Jestliže máte nechutenství k jídlu, tato bylinka by vám měla také pomoci.

Další na řadě je heřmánek, o heřmánku jste již ledacos slyšeli, či sami doma jeho účinky vyzkoušeli. Heřmánek pomůže při trávení, dokáže pomoci léčéní žaludečních vředů, je vhodný i v oblasti gynekologických problémů, využívá se i jako sedativum ( má totiž velmi uklidňující účinky, proto se hodně často dával – stále ještě dává – do koupele ) a má spoustu dalších, potřebných schopností.

A poslední bylinkou, o které si budeme povídat, je šalvěj, která se používala již ve středověku. Ze šalvěje se vyrábí různé uzdravovací oleje a dá se využít i do čaje, při bolení v krku. Dokáže také pomoci od bolesti břicha, či přílišnému pocení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.