Oleje na vousy aneb zaklad kazdeho vousace

Oleje na vousy aneb základ každého vousáče

redakce   16 listopadu, 2020   Žádný komentář

Oleje na vousy jsou mezi vousáči velmi oblíbené a je to naprostá nezbytnost v péči o vousy. Dokážou s vaším vousem udělat téměř zázraky. V tomto článku se dozvíte, jaké mají oleje na vousy benefity, jak je používat a jaký olej si vybrat.

Důkladná výživa

Oleje na vousy jsou složeny z olejů obsahující spousty vitamínů, které vousy dokonale vyživí a hydratují. Vyživené vousy se budou méně lámat a díky hydratované pokožce pod vousy vás budou méně svědit.

Oleje na vousy aneb zaklad kazdeho vousace

Vousy pořádně zjemní a dodají vůni

Oleje se také vyznačují tím, že vousy dokonale zjemní. Tím je dokonale upravíte do požadovaného tvaru a budou lépe tvarovatelné.

Každý olej obsahuje vonné esence a nejenže budou vaše vousy vyživené, hydratované, měkké ale také budete hezky vonět. Kvalitní olej na vousy by měl totiž vonět pořádnou mužskou vůní.

Jak a kdy olej aplikovat?

To je pouze na vás a na vaší potřebě. Zaleží také, jak máte suchou pokožku. Pokud potřebuje hydratovat, klidně můžete olej aplikovat až 2x denně, nejméně však alespoň 3x týdně, aby se dostavilo požadovaných výsledků.

Nejlépe aplikujte olej ráno nebo večer po sprše, kdy jsou póry pokožky otevřené a oleje se lehce vstřebá do vousů a kůže.

A jaký olej si vybrat?

Kvalitní olej poznáte podle jeho složení, které by mělo obsahovat jen přírodní oleje. Většinou základ oleje tvoří kombinace jojobového, arganového, olivového a kokosového oleje. Malé detaily složení se vždycky liší podle tajných ingrediencí, které má snad každý výrobce.

Oleje se dělí na lehké a těžké. Lehké oleje jsou určeny speciálně pro muže, kteří nosí vousy zastřižené a krátké. Olej se tak lehce vstřebá do pokožky a nezanechává pocit mastnoty. Naopak těžký oleje se vstřebává déle a je určen pro pořádné vousáče. Dále si už stačí vybrat podle ceny a objemu balení.

Širokou nabídku olejů na vousy najdete například zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *