Letní mlsání u vody

redakce   Duben 23, 2016   Žádný komentář

Konečně máme venku léto. Slunce svítí a opaluje naše těla do bronzova, sbalíme deku a valíme k vodě. V tu chvíli je pro nás důležité, co si vzít sebou. U vody přece jen spálíte kalorie, máte pocit hladu, ale kdo má chuť cpát se nějakým smaženým sýrem a hranolkama? Možná tak naše děti, ale my, ženy, si musíme hlídat, co jíme a navíc, je to nezdravé i pro ratolesti. A proto mám zde pro Vás pár tipů na mlsání, které se dá připravit, zažene hlad, při vysokých teplotách to přežije bez úhony a nemusíte řešit, že se vám vypoukne bříško.

Melounovo-borůvkový špíz

Pokud chcete udělat dojem, co všechno máte v krabičkách, které berete sebou k vodě, na výlet či na letní piknik, určitě doporučuju tento špíz. Na klasickou dřevěnou tyčku napícháte kousek melounu, 3 borůvky, kousek melounu, 3 borůvky a stále dokola, začátek i konec špízu by měl být borůvkama. Poté jej dáte do krabičky, ve které to ponesete a jemně pokapete citronovou šťávou, může být jak z čerstvého citronu, tak z klasické citronky z obchodu. Tímto nejen zaženete chuť, hlad, ale díky tomu, že meloun obsahuje 80% vody, tak i žízeň.

Jahodové pyré

Velmi se u nás oblíbilo jahodové pyré sebou. Klasické jahody rozmačkáte, přidáte trochu cukru a dokonale zamícháte. Je to vhodné připravovat den předem, jelikož se tato dobrůtka dává do mražáku na noc. Plastové lžičky sebou, popřípadě vidličky, na teple se jahody trochu rozmrazí a opět Vám nebrání nic v konzumaci. K tomu Vás to příjemně v horkých letních dnech zchladí.

Toasty

Pokud jdete někde, kde se nevaří, a víte, že hlad bude, tak toasty jsou jasná volba. Klasický toastový chleba pomažete z obou stran lehce máslem, přidáte trvanlivé kolečko salámu (i dva), položíte plátek sýru a zapečete. Zápékám čím víc, tím lépe. Tyto toasty se Vám v teple nezkazí a chutnají báječně i za studena. Určitě nedávejte žádné tatarky, kečupy apod., to už vám poté výsledek negarantuji.

Láhev (ne)obyčejné vody

A jako poslední mám pro Vás radu, jak si vyrobit nealkoholický drink. J Není to samozřejmě nic závratného a mnoho z Vás to již praktikují, ale nedá mi, abych to tu nenapsala. Takže vezmeme si prázdnou pet láhev, objem záleží na Vás. Nalijeme trochu šťávy (je jedno kterou, jde spíše o zabarvení, než o chuť), poté na drobné kousky jakékoliv ovoce, které máme doma, co přetlačíte přes hrdlo. Já volím vždy meloun, jahody, citron, limetku, kousky pomeranče či mandarinky, pokud mám, přidávám borůvky, maliny. Jakmile máte cca do třetiny plnou petku, zalijete studenou vodou a na chvilku dáme ještě do ledničky. Ovoce pustí šťávu do vody, a vy máte příjemnou změnu oproti sladkým nápojům či vody. Když budete mít dost nervů, můžete zkoušet dostat i ovoce ven přes hrdlo ke konzumaci.

Doufám, že od nás nějaké rady vyzkoušíte a přejeme Vám krásné léto a pohodové počasí.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *