stomach

Onemocnění žaludku je velkou nepříjemností

David K.   10 dubna, 2023   Žádný komentář

Trápí vás pravidelné bolesti žaludku? Pak si dejte pozor na to, abyste netrpěli žaludečním onemocněním. Jeho prvopočátkem jsou žaludeční kameny, které se mohou přerodit do zánětu žaludku. Žlučník je dutým orgánem lidského těla nacházejícím se pod játry. Pokud se k němu budete chovat špatně, odmění vás bolestmi a zdravotními obtížemi.

Jaké jsou příznaky žaludečního onemocnění?

Pokud jde o žaludeční kameny, postupem času se dostavuje nepříjemná bolest na pravé straně pod žebry. Může to být třeba po vydatném jídle. Taková bolest má postupem času stupňující charakter a může vést k žaludeční kolice. Dostavují se návaly zvracení.

Co se týče samotného zánětu žlučníku, jedná se o bakteriální infekci. Drobné bolesti jsou doprovázeny nechutenstvím. Ať už jsou vaše obtíže jakékoliv rázu a stupně, vždy byste při dlouhodobějších komplikacích měli vyhledat pomoc lékaře. Ten totiž může odhalit daleko závažnější nemoc žaludku, která sv horším případě bude vyžadovat chirurgické ošetření.

Žlučníková dieta

Pokud se chcete vyhnout problémům se žlučníkem nebo byste rádi minimalizovali jakékoliv bolesti, je tu žlučníková dieta. Pod ní si můžete představit jediné. Vyhýbejte se smaženému, tučnému a kořeněnému jídlu. Přejděte na dobře stravitelné ovoce a zeleninu. Dodržujte také pitný režim, který musí být tvořen primárně neperlivou vodou bez příchuti.

Problémům se žaludkem zabráníte také v okamžiku, kdy nebudete kouřit a minimalizujete každodenní stres. Do svých každodenních návyků zakomponujte dostatek pohybu. Pokud by přece jenom došlo k podráždění žaludku, můžete využít volně prodejných léků. Kromě nich fungují i nejrůznější bylinky v podání máty, řepíku, měsíčku a smetanky lékařské.

Dobrým lékem na onemocnění žaludku je primárně prevence. Snažte se svým životním stylem předcházet takovém obtížím. Rozhodně se to vyplatí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.