Opalování nemusí být pro každého, ale ochrana před sluncem by měla být

redakce   30 června, 2017   Žádný komentář

Opalování je činnost, jíž ne všichni holdují stejně. Zatímco někdo dokáže strávit i celý den poleháváním na slunci, jiný má problém vydržet hodinu. Jenže kůže se neopálí jen tehdy, když si to plánujete. Sluneční paprsky si vás najdou všude. I během pracovního oběda nebo kávy na terase restaurace. Ochrana před sluncem je důležitá každý den.

Mnoho lidí si neuvědomuje, jak velkou plochu kůže denně vystavují slunci a žádným způsobem ji nechrání. Zejména během letních měsíců. Sluneční ochrana nemá své místo jen v kufru sbaleném na dovolenou. Právě naopak. Nejvíce škody nastane v momentech, kdy vás ani nenapadne, že byste si měli nanést opalovací krém. A neplatí to jen pro lidi s velmi světlou pletí, alergií na slunce a se sklonem k pigmentovým skvrnám. Právě naopak, ti ​​si většinou dávají velmi dobrý pozor na to, aby se stav jejich pleti nezhoršil. Pokud patříte mezi ty, co se sluncem problém nemají a ani se tak rychle nespálí, ruku na srdce, jak moc věnujete pozornost tomu, zda jste si před odchodem z domu nanesli opalovací krém na obličej nebo tělo? Případně si jeho vrstvu obnovili během dne nebo před odchodem z kanceláře?

Jen vědět všechno o sluneční ochraně nestačí, musíte se jí i začít řídit. Zatímco nyní může být vše v pořádku, za pár let to už může být pigmentový flek nebo v tom nejhorším případě kožní melanom. Všechno v našem těle se lety sbírá. Strava, přechozená nemoc, nedostatek pohybu, stres i nadměrné slunění bez použití opalovacího krému.

Abyste udělali něco pro svou pokožku v budoucnosti, je na čase, abyste do svého denního rituálu zařadili i ochranu před slunečními paprsky. UV záření se skládá z elektromagnetických vln, které nejsou viditelné naším zrakem, a sestává z UVA, UVB a UVC záření. Naše atmosféra propouští zhruba 50 % UVB záření a ozonová vrstva zcela pohlcuje UVC, proto se málokdy zmiňuje. Ptáte se, jak je to s UVA zářením? Bohužel, naše atmosféra s ním moc nenadělá a pohlcuje ho jen minimálně. Rozdíl mezi UVA a UVB paprsky je v tom, jak hluboko do kůže pronikají a s jakou intenzitou. Případně, jakými materiály pronikají. Věděli jste, že UVA paprsky proniknou i přes sklo? O důvod víc, proč na ochranu před sluncem myslet nejen, když jste venku, ale například i během jízdy autem. UVA paprsky nejsou tak intenzivní jako UVB, proto si jejich vliv často ani neuvědomujeme. Přesto pronikají do hlubších vrstev kůže, které je třeba chránit stejně jako ty vrchní. Pokud ne víc.

Klíčem ke správné ochraně před sluncem je každodenní UV ochrana pomocí fotoprotektiv, které mají správný poměr mezi SPF, UVA a UVB zářením. Vybírejte si zejména z produktů, které biologicky chrání pokožku pomocí patentu buněčné bio ochrany a mají dostatečně vysoký ochranný faktor. Minimálně 30. Žádný UV filtr nezachytí 100 % paprsků a ani není dostatečně stabilní, aby vás chránil po celý den, proto dbejte na pravidelné nanášení opalovacích krémů a vyhýbejte se přímému slunci mezi 11. a 15. hodinou. To platí i v případě, že je venku zataženo, protože mraky propouštějí až 90 % UV záření.

Více se dozvíte na www.bioderma-cz.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.