Začínáme se skialpinismem

David K.   22 července, 2019   Žádný komentář

Věnovat se lze nejrůznějším pohybovým aktivitám, které člověku přináší radost a potěšení. Někdo vsadí na letní sport, jiný dá přednost zase tomu zimnímu. Jestliže patříte do druhé kategorie nadšenců a chcete vyzkoušet něco nového, máme pro vás jeden praktický tip. A tím je skialpinismus.

Zjednodušeně řečeno jde o pohyb na lyžích probíhající v horském prostředí a ve volném terénu. Za pomoci speciální techniky budete zdolávat kopce pěšky, respektive na lyžích a stejně tak si budete užívat i sjezdy.

Tato pohybová aktivita je vhodná nejenom pro začátečníky, ale také pokročilé. Ostatně, je i oficiální sportovní disciplínou, při které musíte zdolat vybranou trať v předem daném čase.

Výbava pro skialpinismus

Výstupy na lyžích je třeba realizovat s tím správným vybavením, o tom není žádných pochyb. Na každý sport potřebuje odpovídající náčiní, s nímž půjde všechno snáze a bezpečně. Pokud přemýšlíte o tom, co budete potřebovat na skialpinismus, právě vám to prozradíme.

Vaším odrazovým můstkem se stanou skialpové lyže, boty a hůlky. Bez těchto tří základních komponent byste tuto pohybovou aktivitu asi jenom stěží vykonávali. Dále nesmíte opomenout ani na patřičné oblečení, protože jde o zimní sport. Funkční prádlo a kvalitní vnější vrstva jsou samozřejmostí.

Nepostradatelnou součástí výbavy každého správného skialpinisty je také lavinový vyhledávač, lopatka, lavinová sonda a přilba. To vše umístíte do praktické batohu na zádech a můžete vyrazit.

Načerpejte základní teorii

Nežli se pustíte do praxe a vyrazíte na nejbližší horských terén pokrytý sněhem, měli byste si o skialpinismu něco přečíst a promluvit si s lidmi, jež se tomuto sportu dlouhodobě věnují. V první řadě je třeba vědět, co čeho vůbec jdete, a za druhé je potřeba vědět, jak se chovat, co od nich očekávat, na co si dát pozor a podobně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *