bolest

Problémy s močovým měchýřem řešte hned

redakce   11 listopadu, 2019   Žádný komentář

Bolesti v podbřišku, nepříjemné pálení při močení a další příznaky související se zánětem močového měchýře a močových cest postihují čas od času skoro každého. Někomu stačí jedno posezení s přáteli v mládí na kamenné zídce, aby trpěl po zbytek života. Příčinou může být jak prochladnutí, k čemuž vede poněkud šílená móda holých zad a bříšek i v zimě, nebo i infekce přenesená při sexu. Pokud nechcete skončit doma v posteli na týden i více, měli byste takové problémy řešit hned.

První pomoc

Pokud máte podobné potíže několikrát ročně, velmi rychle poznáte první příznaky. V tu chvíli je nezbytné nasadit preventivní léčbu. Skvěle fungují brusinky, které čistí močové cesty. Můžete si je koupit jako kapsle v lékárně, nebo si dát třeba brusinkový kompot či džus. Ale pozor. Džus i kompot většinou obsahují cukr, který je naopak pro infekci močového ústrojí hnací silou. Je nutné proto změnit jídelníček, snížit příjem sacharidů a zvýšit objem vypitých tekutin, ideálně vody a neslazeného čaje, a také vitamínu C. A hlavně se udržovat v teple. Pokud nemůžete zůstat doma, důkladně se oblékejte a vyvarujte se pobytu v průvanu. Nestyďte se třeba v práci nebo ve škole použít pléd a zabalit se tak, abyste měli břicho a záda skutečně chráněné.

bolest

Anemone123 / Pixabay

Bylinky pro léčbu i prevenci

Pomáhají také bylinky, ať už jako čaje (urologická směs, či další bylinné směsi pro močové cesty, vřes obecný, medvědice lékařská, zlatobýl, přeslička rolní a další), nebo tinktury (například lichořešnice větší). Z bylinek si ale můžete udělat i zábal na podbřišek, výborná je na to třeba přeslička rolní, nebo zlatobýl.

Volně prodejné léky

Kromě bylinek si můžete koupit i nejrůznější volně prodejné preparáty. Je to například Rowatinex v podobě kapek či tobolek, nebo nejrůznější preparáty na bázi brusinek a manosy. V každé lékárně vám poradí.

Pokud domácí léčba nefunguje

Když se poctivě léčíte, ale ani po dvou třech dnech se stav nelepší, případně s e dostaví i zvýšená teplota, okamžitě navštivte lékaře. V takovém případě se bez léčby antibiotiky nebo chemoterapeutiky na předpis neobejdete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.