Vitamín C je přirozený ochranný štít

David K.   6 srpna, 2018   1 komentář

Hlavní je mít dostatek vitamínu C. Přesně taková slova můžete slýchávat na každém kroku. Jestliže si myslíte, že jde o trik výrobců nejrůznějších potravinářských doplňků, jste na omylu. Je to skutečně pravda. Řada živočichů žijících na naší planetě si dokáže přirozeným způsobem vytvářet tento důležitý vitamín pro život. Člověk to bohužel neumí, a proto se o optimální množství vitamínu C musí starat jednoduše sám.

Co přináší vitamín C lidskému tělu?

Možná byste se divili, ale je toho opravdu hodně. Vitamín C zasahuje snad do všech částí lidského těla a má velký přínos v mnoha ohledech. V první řadě je to doplněk, který podporuje vstřebávání železa. Velký, a hlavně pozitivní vliv má také na pevnost cévních stěn. To je však teprve kapka toho, co vám vitamín C přináší.

  • Vytváří lepší a silnější obranyschopnost všech buněk v těle
  • Podílí se na tvorbě důležitých bílých krvinek
  • Pozitivně působí na zuby v ústech, ale i na chrupavky
  • Při jeho odpovídajícím množství se vaše kosti budou vyvíjet tím správným směrem

Stačí, pokud svému tělu dopřejete alespoň 70 – 80 mg vitamínu C denně a vše bude v pořádku. Získat jej můžete nejenom z běžně dostupných potravin. Tuto dávku lze podpořit také nejrůznějšími doplňky stravy. Samozřejmě, že přirozenější strava je ta nejlepší.

Co se stane při předávkování vitamínem C?

I když to tak nemusí působit, vitamínem C se můžete bez sebemenšího problému také předávkovat. Příznaky však nejsou nijak kritické. Buď dostanete kopřivku nebo budete mít chvíli podrážděný žaludek. Denní dávku vitamínu C si tak nemusíte hlídat do nejmenšího detailu, protože přebytek vitamínu je přirozeně vylučován z těla přes ledviny.

Takže pozor, pokud nemáte v těle dostatek vitamínu C, měli byste trochu zapracovat na jeho doplnění. Je to totiž přirozený ochranný štít.

One thought on “Vitamín C je přirozený ochranný štít

  1. Pingback: Problémy s močovým měchýřem řešte hned – buďmeFIT.eu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.