Pět super potravin, které zatočí s únavou

David K.   16 července, 2018   Žádný komentář

Únava je velkou nepříjemností po každého. Pakliže vás sužuje, vše se dělá značně obtížně. Nic vás nebaví, nemáte dostatek životní energie a všechno je tak trochu problematické. Nehledě na to, že únava se negativně promítá také do psychické stránky člověka.

Pakliže se z takového stavu chcete vymanit za pomoci potravin, přinášíme vám několik praktických tipů, které vám dozajista pomohou.

Zažeňte únavu za pomoci vhodných potravin

Vůbec není špatné, pokud svůj den začnete konzumací vajíčka. Bílkoviny, vitamíny, a ještě zmiňovaná energie. To je kombinace, jíž lze jenom stěží odmítnout. Podceňovat byste neměli ani sílu bylinkového čaje, jež si k vajíčku budete zapíjet. Ten vás mimo jiné bude chránit proti nejrůznějším virózám a běžným onemocněním.

Další lákavou super potravinou budou ryby. Ty mají vysoký obsah omega tři mastných kyselin, ale také hodně energie. A je v podstatě jedno, jakou rybu si dopřejete. Ideálně, pokud to bude alespoň dvakrát do týdne.

Obědy můžete celkem pravidelně doplňovat o luštěniny. V nich je spousta vlákniny prospěšné pro lidské tělo a v neposlední řadě opět potřebná energie. Navíc pochutiny vytvářené z luštěnin rozhodně nezruinují váš rodinný rozpočet. Vynikající je například tradiční luštěninová polévka nebo luštěniny jako příloha.

Pokud toužíte po rychlém zdroji energie, potom jsou ideální volbou ovocné cukry. Dopřejte si například banán nebo jablko, které vás celkem rychle nakopne do další pracovní činnosti.

Nakonec je zapotřebí zmínit i poslední pátou super potravinu, která je spíše nápojem. Je to klasická voda. Ano, pravidelný a dostatečný pitný režim je naprostým základem při zvyšování životní energie, a navíc obecně prospívá celému tělu. Věřte, že bez dostatečného množství tekutin se budete cítit hodně unaveni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.