Jak jsou zdravé oříšky?

David K.   9 července, 2018   Žádný komentář

Oříšky jsou tématem především lidí bojujících s nadváhou nebo těch, kdo si snaží udržovat stále krásnou figuru. Velice často se v tomto směru setkáte s názorem, že po oříšcích ztloustnete. To je však mýtus, kterému nesmíte věřit. Nesmí jít samozřejmě o klasické solené oříšky. V opačném případě jsou tyto pochutiny zdrojem mnoha hodnotných látek a při rozumné konzumaci vám dokonce pomohou zhubnout.

Pojďme se tedy zaměřit na jednotlivé druhy oříšků a sdělme si, jaký pro vás budou mít přínos?

Začněte u vlašských ořechů

Vaším odrazovým můstkem by se při konzumaci oříšků měly stát nejprve ty vlašské. Ty se totiž pozitivním způsobem promítají do ochrany těla před rakovinotvorným onemocněním. Zároveň do jisté míry zpomalují proces stárnutí lidské schránky.

Jestliže chcete tělu dopřát dostatek zinku, hořčíku nebo železa, zaměřte se na kešu oříšky. Ty se kladně podepíší hlavně na vaší paměti a dokáží zvýšit i celkovou imunitu člověka. Samozřejmě jenom při odpovídající denní dávce.

Lidé mající problémy se střevy by do svého jídelníčku měli zahrnout mandle. Ty dokáží regulovat cholesterol v krvi a zároveň jsou zdrojem vitamínu E a spousty hodnotných antioxidantů.

Opomíjet byste neměli ani na pekanové oříšky či para ořechy, které vám kromě selenu upraví hladinu LDL a stanou se obranyschopným nástrojem proti potenciálnímu vzniku rakoviny. Přínosem vám budou i oříšky makadamové, lískové nebo pistácie.

Jaký získáte počet kalorií?

Za zmínku určitě stojí i to, kolik kalorií nabudete při konzumaci odpovídajícího množství ořechů denně. Bližší informace vám přinesou níže uvedené body.

  • 14 vlašských ořechů cca 190 kalorií
  • 23 mandlí cca 175 kalorií
  • 18 pekanových oříšků cca 210 kalorií
  • 18 kešu oříšků cca 170 kalorií
  • 50 pistácií cca 165 kalorií
  • 10 makadamových ořechů cca 215 kalorií

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.