filtracni konvice

Přínosy filtračních konvic, pro které stojí zvážit koupi

David K.   31 května, 2022   Žádný komentář

Váháte, zda si pořídit domů filtrační konvici anebo pořád kupovat vodu balenou? Kohoutková voda plná chlóru vám nechutná? A slazené a sycené nápoje nejsou nic pro vás? Přinášíme několik důvodů pro koupi filtrační konvice, které přesvědčí i vás.

Zdravá záda a skvělá chuť

Pokud si domů pořídíte filtrační konvici, budete mít filtrovanou vodu vždy k dispozici. Nemusíte domů nosit těžké PET lahve a ničit si záda. Vodní filtry výrazně zlepšují chuť a vzhled vody a samozřejmě i studených a teplých nápojů a jídel z této vody připravených. Použitím vodních filtrů šetříte také svoji peněženku. Získáte 1 litr lahodné a zdravé vody za méně než 1 Kč. Filtrovaná voda je skvělá pro vaše zdraví, účinněji hydratuje váš organismus než běžná voda z kohoutku a navíc odstraňuje nečistoty, které mohou být zdraví škodlivé. Pitím filtrované vody se také chováte šetrněji k životnímu prostředí díky tomu, že snižujete množství plastového odpadu z lahví. Na výrobu filtrované vody je také potřeba méně energie než na vodu balenou.

Už jste si prohlédli obsah použitého filtru?

Jednou z nejdůležitějších součástí každého systému filtrace vody je samotný filtr. Postupem času se však i ty nejlepší filtry nasytí a ztratí svou účinnost. Je to způsobeno tím, že aktivní uhlí a pryskyřice obsažené ve filtru mohou vázat pouze určité množství nečistot, než se samy nasytí. Jakmile k tomu dojde, filtrovaná voda již nebude tak čistá jako dříve. Naštěstí lze většinu filtrů v takovém případě snadno vyměnit. Pravidelnou výměnou filtru zajistíte, že váš systém filtrace vody bude i nadále správně fungovat. Zkuste se při výměně filtru ve filtrační konvici podívat do jeho útrob. Vypadá to nevábně, že? Právě tyto příměsi jste díky filtraci vody nedostali do svého těla.

Co zvážit při výběru filtrační konvice?

Pokud přemýšlíte nad tím, jak vybrat filtrační konvici, zaměřte se především na její objem a materiál, ze kterého je vyrobena. Objem, který by vás měl zajímat, je objem přefiltrované vody. Ten by měl být přibližně stejný jako objem vaší varné konvice, protože právě takové množství se bude hodit pro přípravu kávy, čaje a jiných teplých nápojů. Z hlediska materiálu se filtrační konvice vyrábí z plastu, skla anebo nerezu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.