pregnancy

Postarejte se o to, ať jste po porodu fit

David K.   24 května, 2021   Žádný komentář

Těhotenství, potažmo samotný porod, to jsou celkem náročné procesy ženského těla. Ty se na těle podepíší všelijak. Kila navíc, ochablé svalstvo, ale také celkové vyčerpání mysli. Každá žena tyto věci snáší trochu jinak. Pokud se chcete po porodu dostat opět do kondice a být fit, přinášíme vám několik praktických tipů.

Postupná aktivita je základ

Je zřejmé, že po porodu se opět nevrhnete na náročné aktivity, které jste mohly provozovat před těhotenstvím. Tak tomu rozhodně není. Začněte pozvolnými aktivitami, mezi něž patří určitě pravidelné procházky. Teprve až když se budete cítit dostatečně silná a nabitá novou životní energií, přejděte k občasnému cvičení. Stačí pár dřepů, výpadů a podobných cviků.

Mnohým maminkám hodně pomáhá to, když podobné činnosti provádí kolektivně. To znamená, zapojte se do nejrůznějších spolků, ale i diskuzí, kde své kroky a úspěchy můžete konzultovat s ostatními.

Spánek je velice důležitý

Určitě se toho jako novopečená maminka nesnažte stihnout co nejvíce. Základem vašeho úspěchu na cestě k tomu být zase fit je určitě kvalitní spánek. Právě během něho totiž naberete dostatek energie, jíž následně upotřebíte nejenom při péči o dítě, ale také v rámci pozvolných pohybových aktivit uvedených výše.

Cvičení souvisí i se stravou

Většina z vás asi moc dobře ví, že jenom samotné cvičení a pohyb nestačí. Úspěchy se dostaví pouze tehdy, když je tato činnost kombinována s tou správnou stravou. To znamená, začněte se zajímat o to, kolik kalorií a tuků budete přijímat a zároveň jakou energii budete vydávat. Snažte se upravit si jídelníček, aby byl dostatečně výživný a stal se pro vás hnací silou pro vše potřebné.

Na závěr ještě jednou zdůrazníme již zmiňované pravidlo. I když chcete být po porodu fit co možná nejdříve, vždy myslete na to, že jednotlivé úkony a procesy je třeba provádět pozvolna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.