guarana capsules exotic herbs

Odolnou imunitu potřebujete nejen v období chřipek a nachlazení

redakce   16 května, 2021   Žádný komentář

O nutnosti posílit imunitu se obvykle hovoří v souvislosti s podzimem a zimou tedy obdobím roku, kdy se nejčastěji objevují chřipky a nachlazení. V té době by samozřejmě měl odolný imunitní systém zabránit přenosu viru eventuelně zajistit alespoň mírnější průběh nemoci. Odolnost je ale potřeba budovat po celý rok, protože i na jaře a v létě na náš organismus působí viry a bakterie, které jej mohou ohrozit.

Nebezpečný může být i obyčejný opar

Znáte to jistě sami. Chystáte se na důležitou schůzku anebo vás čeká zkouška či přijímací pohovor a jako na potvoru se vám na rtu vyklube opar. Co s ním? Existuje celá řada přípravků na eliminaci nepříjemných pocitů spojených s již vzniklým oparem, mnohem efektivnější je ale se jeho vzniku bránit preventivně a to především pozorností věnovanou vašemu imunitnímu systému. Co na posílení imunity opravdu zabírá? Především vysoký obsah vitamínu C v jídelníčku. Rozhodně neuškodí doplnit ho také karotenoidy, omega3 mastnými kyselinami či zinkem a vitamínem E. Jestliže už se opar na vašem rtu objevil, posilte imunitu vitamínem B a urychlete tak jeho hojení.

Proč virus naše tělo přemůže?

Nejčastěji je příčinou závažnějšího průběhu chorob virového původu únava spojená s vysokou hladinou stresu. Právě pracovní přetížení spojené s velkým množstvím práce je spojeno s oslabením organismu, který v konečném důsledku může vést k tomu, že si tělo řekne o pauzu prostřednictvím toho, že podlehne chorobě, kterou byste opravdu nečekali. Proto učiňte jako první krok ke spokojenému zdravému životu revizi úrovně vašeho pracovního vytížení, uvědomte si, kolik času vám práce ze života ubírá a přemýšlejte nad tím, zda by to nešlo řešit trochu jinak.

Potravinové doplňky pomohou tam, kde chybí energie

Jestliže jste vaše pracovní úsilí dostali do rozumných mezí, ale přesto se cítíte vyčerpaní a bez energie, vyzkoušejte dočasnou vzpruhu v podobě potravinových doplňků. Energii skvěle dodá například guarana, která je sama o sobě nazývána životabudičem. Své o ní věděli již staří Indiáni na jihoamerickém kontinentu, kteří si plody guarany brávali sebou na dlouhé poutě za potravou. Noste i vy při sobě neustále několik kapslí guarany a dopřejte si ji v okamžicích, kdy se budete cítit vyčerpaní a bez energie. Právě v těchto okamžicích totiž přijde nejvíce vhod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.