eddaeaceecddfebadd

Těmto potravinám se nalačno vyhněte. Způsobují podráždění žaludku

David H.   23 března, 2020   Žádný komentář

Stane se vám občas, že se najíte, ale krátce po jídle vás pálí žáha nebo vám není úplně dobře? Pak možná děláte chybu, o které ani nevíte. Některá jídla totiž není radno jíst na lačný žaludek. Víte, která to jsou?

Rajčata

Ačkoli rajčata jsou bohatá na vitamín C a další živiny, určitě je třeba se jim vyhnout, když máte lačný žaludek. Kyselina tříslová přítomná v rajčatech zvyšuje kyselost v žaludku a může vést k žaludečním problémům. A podobně to platí i u všech citrusových plodů, které žaludek dráždí a mohou způsobit pálení žáhy. Pomerančový džus na snídani tedy není ten nejlepší nápad.

eddaeaceecddfebadd

Křehké pečivo

Co takhle croissant ke snídani? Raději se mu vyhněte. Ať už máte prázdný žaludek po probuzení nebo později během dne, křehkému pečivu se raději vyhněte. Obsahuje kvasinky, které mohou dráždit žaludek a způsobit nadýmání nebo zažívací problémy. Když už pečivo, pak jedině celozrnné, které má navíc ještě řadu dalších živin.

Jogurt

Jogurt je plný bakterií mléčného kvašení, které mají mnoho zdravotních výhod. Když je ale žaludek prázdný, nemohou dobře působit, a naopak dokážou udělat v zažívání pěknou neplechu. Nejlepší je jíst jogurt jako svačinu, 1-2 hodiny po jídle. Na lačný žaludek se mu vyhněte.

Banán

Banán se už dávno nepovažuje za exotické ovoce, protože se stal nedílnou součástí našeho každodenního jídelníčku. Bohužel, vašemu organismu nepřináší až tak velký užitek. Jsou pomaleji stravitelné a pokud je sníte ještě ráno před jídlem, mohou způsobit nadýmání provázené nepříjemnými pocity. Dopřejte si je až po obědě, třeba jako svačinku po tréninku, jelikož skvěle doplní zásoby draslíku.

Studená voda

Voda je zdrojem života a pokud chcete mít dobré trávení měli byste dodržovat pravidelný pitný režim. To je jasné. A pít čistou vodu je samozřejmě nejlepší. Po ránu si ale dopřejte vodu, která je mírně teplá. Studená voda má negativní vliv na trávení, proto ji nepijte během jídla a ani po ranním probuzení, protože svému žaludku způsobuje spíše šok než nějaký blahodárný účinek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.