Aerobic versus pilates

redakce   3 června, 2019   Žádný komentář

Dva sporty, co se cvičí skoro všude. Dva sporty, co nevyžadují žádné speciální vybavení. Jaký by byl ten správný pro vás? Co od nich čekat, na co se připravit, zodpovíme v dnešním článku.

Dynamický aerobic

Aerobic má asi největší dobu slávy a popularity za sebou. To ovšem rozhodně neznamená, že jde o metodu zastaralou a překonanou. Aerobic, jak už napovídá samotný název, využívá dynamických pohybových sestav, co intenzivně zrychlují dech i tepovou frekvenci. Díky tomu dochází k rychlému prokrvení celého těla, pocení a spalování kalorií. Právě poslední zmíněné spalování je pro mnoho klientů žádoucím jevem. Aerobic pomáhá shazovat přebytečná kila. Tento sport je jako stvořený pro veselé temperamentní lidi, kteří si rádi po práci dají do těla. Svižná výrazná hudba nasazuje sama o sobě rychlé tempo. V něm se krásně rozcvičíte a zahřejete. Lekce aerobiku pak většinou pokračuje posilováním jednotlivých částí těla. Při pohybových variacích se tep udržuje na vyšší frekvenci a vy tak posilujete nejen nohy, ruce a břicho, ale také srdce a plíce. Aerobic mnoho lidí považuje za zábavu, jedna velká diskotéka, kde si navíc skvěle vypracujete svaly.

Pro koho se hodí pilates

Pilates naproti tomu žádné rychlé cvičení nenabízí. Na někoho může působit nudně. Buď žádná nebo tichá klidná hudba doprovází série pomalých pohybů. Pilates nachází své příznivce u starší generace, jelikož toto cvičení není zatěžující pro srdce. Rovněž si ho volí lidé, toužící po relaxaci a poklidu. Lekce se skládá ze sestavy protahovacích a následně posilovacích cviků. V jednotlivých krocích se klade velký důraz na pomalé nádechy nosem a výdechy ústy do břicha. Pilates se zaměřuje zvláště na zpevnění středu těla a správného celkového držení těla. Po hodině nejspíš nebudete upocení, rozhodně však příjemně protáhnutí.

Co si vyberete vy?

Z výše uvedeného vyplývá, že každý jeden z těchto sportů nalezne své příznivce. Protáhnout svaly a zpevnit břicho můžete při aerobiku i pilates. V aerobiku si navíc skvěle zakřepčíte a možná shodíte nějaké to kilčo. Z hodiny pilates můžete odejít ještě elegantnější než jste přišli. Vaše záda se narovnají, prsa vypnou, břicho zastrčí. A to vše bez potu a popadání dechu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.