food

Inspirace pro zdravý a rychlý oběd

David K.   13 června, 2022   Žádný komentář

Asi každý z nás miluje dobré jídlo. O tom není žádných pochyb. Právě oběd je obdobím, na které se všichni s nadšením těší. Pokud se ovšem nechcete neustále přejídat a rádi byste udělali něco pro své zdraví, zaměřte se na výživově kvalitní oběd. Jestliže ke všem ani nemáte moc času na jeho přípravu, budou se vám určitě hodit rychlé recepty ve výše popisovaném duchu. Tedy zdravý a rychlý oběd, jenž vás dostatečně nasytí a bude chutný.

Recepty, které zvládnete do třiceti minut

Pokud už se vám pomalu sbíhají sliny, je nejvyšší čas zaměřit se na rychlé recepty. Jedním z nich je třeba oblíbená tortilla s kuřecím masem. V jejím případě nečekejte opravdu nic složitého a zdlouhavého. Navíc, do tortilly si každý může dát, co mu chutná, takže vytvoříte rychlý oběd podle vlastní chuti.

Jednou z hodně praktických ingrediencí jsou bezpochyby těstoviny. A to na různé způsoby. Jestliže dáváte přednost zdravějším variantám, připravte si těstoviny se špenátem. Vynikající je také cizrna, typickým příkladem je cizrnový salát, popřípadě salát z kuskusu. Ten je také velice lehký. Jestli máte rádi cukety, zaměřte se na cuketové špagety s mletým masem.

Rychlý oběd pro masožravce

Zdravý oběd pochopitelně nemusí mít jen podobu zeleninového pokrmu. Na své si v tomto směru přijdou i ti, kdo mají rádi maso. Ryby budou asi tou nejzdravější a obsahově nejhodnotnější ingrediencí. Dokazuje to například losos na másle s bylinkami. Popřípadě si můžete dát vepřovou panenku s rajčaty. Pokud si oblíbíte ryby na oběd, sáhněte třeba po pstruhovi na másle. Vynikající jsou i sýrové pokrmy, třeba jako sýr halloumi.

Jestliže jste si z výše uvedených rychlých a zdravých obědů nedokázali vybrat, máme pro vás na závěr ještě několik doplňujících tipů. Je to například bulgur se zeleninou, salát z červené řepy, uzené tofu se zeleninou, pohankové rizoto se žampiony a kachní prsa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.