Užitečné tipy k vaření

redakce   20 června, 2016   Žádný komentář

V tomto článku si prozradíme pár kulinářských tipů, které vylepší Vaše pokrmy.

Cukr do slaných pokrmů

Autor: Acid Pix

Když někomu poradím, aby do omáčky přisypal trošku cukru, udiveně se na mě dívá. Cukr v malé dávce omáčku přitom dobře ochutí. Nesmíme do omáčky ale nasypat půlku balíčku cukru. Pak je jasné, že omáčka bude sladká, což nechceme. Cukr má pouze trošku pozměnit, nikoli osladit chuť.

Do některých omáček se cukr přidává běžně (Rajská, Svíčková, Tatarská). Tyto omáčky bez cukru připravit takřka nejdou a jejich chuť byste bez cukru nepoznali. Cukr se ale nemusíte bát dávat i do dalších omáček. Dokonce můžete cukr přisypávat i do zahuštěných polévek.

Sůl do sladkých pokrmů

U sladkých pokrmů zase můžeme přisypat trošku soly. Například od těst je velice hodné sůl přisypávat. Palačinky, lívance, bábovky a různé buchty. Tyto těsta jsou se špetkou soly velice chutná. Jestliže připravíme tyto pokrmy bez soly, bude nám v těstě něco chybět. Sůl totiž vykouzlí určitou chuť samotného pokrmu, přesto že je výsledný pokrm sladký.

Domácí koření

Velice dobrým nápadem je vyrábět si vlastní domácí koření. Nakupujeme koření z ciziny, přitom ale můžeme mít domácí koření. Domácí koření je možné vyrobit téměř z čehokoli, co je výrazné a aromatické. Abych uvedl příklad, může jít například o květy bezu, heřmánek, česnek, nebo kopřivu. Natrhané rostliny nakrájejte na drobno a usušte.

Výsledné koření bude mít specifické aroma. Dá se pak využít různým způsobem. U nás si vyrábíme například koření z květů bezu. Toto sušené koření přidáváme například do palačinek a buchet. Přidáváme ho ale i dokonce na pečené kuře. Výsledná chuť masa a šťávy je velice chutná.

Ve fantazii se meze nekladou. Vyzkoušet můžete například výše zmíněnou kopřivu, která se v některých receptech dokonce objevuje. Na některé chutě si možná nejprve budete muset zvyknout, ale určitě Vám domácí koření perfektně obohatí jídelníček. Kromě toho je domácí koření na rozdíl od toho kupovaného velice zdraví a prospěšné pro lidské tělo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.